Bilecik'te yeni göreve başlayan Vali Şefik Aygöl, vatandaşların ve kamuoyunun dikkatini çekiyor. Ancak, Aygöl'ün kim olduğu ve daha önceki kariyeri hakkında bilgi sahibi olmak pek mümkün değil. Peki, Bilecik Valisi Şefik Aygöl kimdirİşte, Bilecik Valisi Şefik Aygöl'ün hayatı ve kariyeriyle ilgili tüm detaylar haberimizde...

Bilecik Valisi Şefik Aygöl kimdir?

Şefik Aygöl, Batman'da doğmuş ve eğitim hayatını Batman'da başlamıştır. Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamlamış, ardından Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İşletme Bölümü'nde "Yönetim ve Organizasyon" alanında yüksek lisans yapmıştır.

2001 yılında Siirt Kaymakam adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine başlayan Aygöl, kariyerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. İngiltere Exeter Üniversitesi'nde mesleki eğitim almış, çocuk kütüphaneleri üzerine tez hazırlamış ve İngiliz idari sistemini incelemiştir.

Aygöl'ün önceki görevleri arasında Konya/Derebucak, Erzincan/Otlukbeli, Şanlıurfa/Akçakale ilçelerinde kaymakamlık görevleri bulunmaktadır. Akçakale Sınır Kapısı Mülki İdare Amirliği görevinde Suriyeli mültecilere yönelik 30 bin kişilik bir konaklama merkezi kurmuş ve yönetmiştir.

Başarılı çalışmaları sebebiyle Otlukbeli Belediyesi Meclisi, Akçakale Belediyesi Meclisi ve Rize İl Genel Meclisi tarafından fahri hemşeri olarak kabul edilmiş ve çeşitli ödüller almıştır.

2015 yılında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü'ne atanmış ve 3 yıl boyunca Daire Başkanı olarak görev yapmıştır. Son olarak, 2019 yılında İller İdaresi Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. 2023 yılında Bilecik Valisi olarak atanmıştır.

Aygöl, evli ve dört çocuk babasıdır ve İngilizce bilmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ