Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, çeşitli platformlarda Bilecik ve belediye yönetimini başarılı bir şekilde temsil ediyor. Son olarak, emekçilerle işverenler arasında önemli bir rol üstlenen bir sendikanın üyesi olarak seçildi. Ankara'da düzenlenen SODEMSEN 3. olağanüstü genel kurulunda yer aldı. Seçimler sonucunda Sendika Başkanlığı'na Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner seçilirken, başkan vekilliğine Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt getirildi.

Melek Mizrak Subasi Sodemsen Uyesi Secildi (1)

Yönetim kurulunda, Melek Mızrak Subaşı'nın yanı sıra Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Sarıyer Belediye Başkanı Oktay Aksu, Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal ve Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin gibi isimler yer aldı.

Başkan Subaşı, SODEMSEN'deki görevi gereği uluslararası ilişkilerden sorumlu olacak. Özellikle Avrupa'daki yerel yönetimlerle ilgili önemli projeleri takip edecek ve ülkemizdeki belediyelere uluslararası fonlarla destek sağlayacak.

Başkan Subaşı, göreviyle ilgili şunları söyledi: "SODEMSEN yönetim kurulu üyeliğine seçilerek, emekçilerle işverenler arasında sağlam bir köprü oluşturmayı hedefliyoruz. Uluslararası ilişkiler alanında önemli çalışmalar yaparak Bilecik ve diğer şehirlerimiz için nitelikli projeler geliştireceğiz.

GÖZ ATIN:

Kaynak: İHA