Son günlerde adından sıkça söz ettiren Beyza Tatar, Türk siyasetinde önemli bir figür olarak dikkat çekiyor. Ancak vatandaşlar arasında Beyza Tatar'ın hangi partiye üye olduğu konusunda belirsizlik yaşanıyor. Biz de bu merakı gidermek adına detaylı bir araştırma gerçekleştirdik ve Beyza Tatar'ın siyasi kimliğini sizler için derledik. İşte,  Beyza Tatar kimdir? Beyza Tatar hangi partiden? sorularının yanıtları haberimizde...

Beyza Tatar kimdir?

Beyza Tatar, Mahmut Tatar'ın kızıdır. Beyza Tatar, Şırnak milletvekili adayı olmuş sonrasında il başkanlığı görevine atanmıştı. 31 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimler için aday belirleme sürecini sürdürürken, son olarak Şırnak adayı da netlik kazandı. Zafer Partisi'nin Şırnak Belediye Başkan adayı Beyza Tatar oldu.

Beyza Tatar hangi partiden?

Zafer Partisi Şırnak Belediye Başkan Adayı Beyza Tatar oldu.

Mahmut Tatar, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Genel başkanımız profesör doktor Sayın Ümit Özdağ'ın olurlarıyla Diyarbakır büyükşehir Belediye Başkan adayı olmam sebebiyle, yerime Şırnak belediye başkan adayı Beyza Tatar olmuştur. Partimizin ilkeleri doğrultusunda, prensiplerimizden ve ilkelerimizden hiçbir taviz vermeden devam edecek bir adaya Serhat ilimiz Şırnak'ı emanet ediyoruz Beyza Tatar Şırnak'a hayırlı olsun.

Not yapılacak her trol yorumlara tek cevabımdır. Aynı aileden her yere aday olmuşlar vesaire yorumlarla bize atılacak çamur tutmaz. Zafer Partisi çatısı Altında birleşmeye tüm vatansever kardeşlerimizi davet ediyoruz."

Kaynak: HABER MERKEZİ