Beşiktaş Kulübü tarafından yapılan açıklamada, UEFA Konferans Ligi'nde Bodo Glimt ile oynanan maçta yaşanan sakatlıklar ve tedavi süreçleri hakkında bilgilendirme yapıldı. İşte açıklamanın özgünleştirilmiş hali ara başlıklarla:

Sakatlıkların Detayları

Beşiktaş'ın UEFA Konferans Ligi'ndeki mücadelesinde, Arthur Masuaku ve Omar Colley adlı futbolcuların sakatlıklarıyla ilgili detaylar açıklandı.

Arthur Masuaku'nun Sakatlığı

Açıklamada, Arthur Masuaku'nun sol uyluk arka adalesinde ağrı hissettiği belirtildi. Ardından yapılan MR görüntülemesinde uyluk arka adalesinde (Biseps Femoris) gerilme ve kanama tespit edildi.

Şampiyonlar Ligi soruşturmasında kayyum kararı Şampiyonlar Ligi soruşturmasında kayyum kararı

Omar Colley'nin Sakatlığı

Omar Colley adlı futbolcunun ise aynı müsabakada sol dizinde ağrı yaşadığı ifade edildi. MR görüntülemesi sonucunda diz içi yağ dokusunda ödem ve efüzyon ile hoffa sendromu (eklem sıvısı artışı) saptandı.Açıklamada, her iki futbolcunun da tedavilerine Beşiktaş sağlık ekibi tarafından başlandığı belirtildi.

Stoper Sıkıntısı

Beşiktaş'ta yaşanan bu sakatlıklar sonucunda stoper mevkiindeki oyuncu eksikliği vurgulandı. Takımda Tayyip Talha Sanuç, Emrecan Uzunhan, Eric Bailly ve Daniel Amartey gibi beş önemli stoper oyuncusu sakatlık yaşadığı için bu mevkide sıkıntılar yaşanmaktadır. Siyah-beyazlı takımda, Gaziantep FK maçında stoper pozisyonunda görev alacak tek oyuncu olarak Necip Uysal belirtildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ