Beşiktaş Gayrettepe'de tadilat sürecinde olan bir gece kulübünde meydana gelen yangın faciasında 29 kişi hayatını kaybetmişti. Olayın ardından, yangın söndürme ekiplerinin gece kulübünde gerçekleştirdiği müdahaleye ait yeni görüntüler gün yüzüne çıktı.

Görüntüler, yangın sırasında birçok itfaiye personelinin çalışma alanında yoğun çaba sarfettiğini gösteriyor. Yangının etkilerinin soğutulması için yapılan bu çalışmaların detayları, kameralar tarafından kaydedilmiş durumda.

Besiktas Gece Kulubundeki Yangin Sonrasi Goruntuler Yurek Burktu (4)

Beşiktaş'ta 29 kişinin hayatını kaybettiği trajik gece kulübü yangını sonrasında, acı dolu anların izleri sabah ışığında bir kez daha belirdi. Yangın, Beşiktaş'ın Gayrettepe Mahallesi'nde bulunan ve gece kulübü olarak hizmet veren 16 katlı binanın -1 ve -2 katlarında başlamıştı. Olayın bildirilmesi üzerine, polis, sağlık ve itfaiye ekipleri hızla olay yerine sevk edilmişti. Ancak çıkan yangında 29 kişi yaşamını yitirdi.

Besiktas Gece Kulubundeki Yangin Sonrasi Goruntuler Yurek Burktu (1)

Sabahın erken saatlerinde, yangının etkisi altındaki 16 katlı bina, bir kez daha kameralara yansıdı. Gece boyunca süren müdahalelerin ardından, acı gerçeklerle yüzleşmek için ilk ışıklarla birlikte binanın çevresine gelenler, yangının vurduğu yerin yıkıcı etkilerini gördüler.

Besiktas Gece Kulubundeki Yangin Sonrasi Goruntuler Yurek Burktu (3)

Bu trajik olay, Beşiktaş ve çevre bölgelerde derin bir üzüntü ve endişe yarattı. Yangının neden çıktığı ve bu kadar büyük bir can kaybına yol açmasının detayları henüz netlik kazanmamışken, olayla ilgili soruşturmalar sürüyor. Yangının izleri silinse de, geride kalan acı ve kayıplar uzun süre unutulmayacak gibi görünüyor.

Kaynak: İHA