Türk Eğitim Vakfı (TEV) Kadınlar Korosu, başarılı öğrencilere burs sağlamak amacıyla gönüllü olarak çalışmalar yapan bir grup olarak biliniyor. Ancak son günlerde, 17 Temmuz’da Çeşme Açık Hava Tiyatrosu’nda düzenlenecek olan Despina Vandi konseri öncesinde olumsuz yorumlara karşı Onursal Başkan Berkay Eskinazi bir açıklama yaptı.

TEV Eğitime Destek Gönüllü Kadınlar Korosu adına konuşan Onursal Başkan Berkay Eskinazi, koronun bir genç daha destekleyebilmek için özveriyle çalıştıklarını vurgulayarak, bu süreçte karşılaştıkları kırıcı söylemlerin üzüntüsünü dile getirdi. Eskinazi, “17 Temmuz’da düzenlenecek konser, Türk Eğitim Vakfı yararına önemli bir etkinlik. Bu konserde, daha fazla çocuğu çağdaş eğitim standartlarıyla buluşturmayı hedefliyoruz. Ancak son günlerde, emeği geçen gönüllü kadınlar koromuzun değersiz görüldüğü ve emeklerinin küçümsendiği yönünde maalesef bazı söylemlerle karşılaştık” dedi.

Whatsapp Image 2024 07 09 At 10.58.55 Am

"HERKES ÖZVERİYLE ÇALIŞTI"

Eskinazi, “Gönüllü kadınlar koromuz, bu etkinliğin gerçekleşmesi için büyük bir özveriyle çalıştı. Defalarca prova yapıp hazırlandılar, etkinliği çevrelerine tanıttılar, bilet satışı yaptılar ve sponsor buldular. Her bir üye, en az bir çocuğa burs sağlamak amacıyla maddi ve manevi fedakarlıkta bulundu. Bu emeklerin yok sayılması ve küçümsenmesi, bizleri derinden üzdü” diye ekledi.

TEV Kadınlar Korosu adına yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bizler, TEV adına hiçbir kişisel çıkar gütmeden, sadece çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimine katkı sağlamak için çaba harcıyoruz. 17 Temmuz akşamı, tüm toplumu bu güzel etkinlikte bir araya gelmeye ve bu iyilik hareketinin bir parçası olmaya davet ediyoruz. Lütfen, bizi destekleyin ve emeklerimizi gözlerinizle görüp yaşarken siz de bu önemli amaç uğrunda yanımızda olun.”

Eskinazi konu, “Fazladan tek bir çocuğumuza dahi ulaşabilmek, onların geleceğini aydınlatabilmek bizler için büyük bir mutluluk kaynağı. Tüm duyarlı vatandaşlarımızı, 17 Temmuz’da Çeşme’de gerçekleşecek bu anlamlı etkinlikte yanımızda olmaya çağırıyoruz. Hep birlikte, geleceğimizi şekillendirecek bu önemli adımlara destek verelim” şeklinde konuştu.

Kaynak: Bülten