Didim Belediyesi 'Bentour Comedy Night 2023' organizasyonunda yer aldı Didim Belediyesi 'Bentour Comedy Night 2023' organizasyonunda yer aldı

Bergama Belediyesi ve Bergama Amatör Fotoğraf Sanatı Derneği (BEAFSAD) işbirliğiyle düzenlenen 7. Bergama Fotoğraf Günleri ve Fotoğrafçılar Maratonu, büyük bir coşku ve katılımcıların yoğun ilgisiyle gerçekleşti. UNESCO Dünya Mirası Bergama’yı fotoğraflarla yurtiçi ve yurt dışında tanıtmak amacıyla düzenlenen maratonda Türkiye'nin dört bir yanından 192 fotoğraf tutkununun bir araya geldiği etkinlikte katılımcılar 4 gün boyunca Bergama’nın doğal, kültürel ve tarihi atmosferinde özel bir çekim deneyimi yaşama fırsatı yakaladılar.

Etkinlik kapsamında ayrıca İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği’nin (İFOD) ‘Kurtuluşunun 100. Yılında İzmir’ konulu fotoğraf sergisi Bergama Kültür Merkezi’nde katılımcılar ve Bergamalılar tarafından 4 gün boyunca beğeniyle ziyaret edildi. Bergama Kültür Merkezi’nde Eğitim amaçlı düzenlenen atölye çalışmaları ve söyleşilere de katılımcılar ve halktan yoğun katılım gerçekleşti.

43 ESER ÖDÜL ALDI

Maraton süresince çekilen 1518 eser, değerli jüri üyeleri Alahattin Kanlıoğlu, Faruk Akbaş, Levent Karacaoğlu, Leyla Emektar ve Mehmet Aslan tarafından özenle değerlendirildi ve toplamda 43 eser ödül alarak sahiplerini buldu.

Tarih Kategorisi’nde; Birinci Ayşegül Kurt, İkinci Volkan Karagülleoğlu, Üçüncü Serkan Çolak oldu. Mansiyon ödülü Esengül Alıcı’nın olurken, BEAFSAD Mehmet İzzet Kutlu Özel Ödülü’ne Cihangir Zeybek layık görüldü.

Bergama Hayatın İçinden Kategorisi’nde; Birinci Mürsel Tahtacı olurken, İkincilik ödülüne Esengül Alıcı, Üçüncülük ödülüne İsmet Danyeli, Mansiyon ödülüne Gülin Yiğiter sahip oldu. Merkezden Uzakta Kırsal Kategorisi’nde: Birinci Mehmet Subaşı, İkinci Serap Ünal, Üçüncü Sena Şahin oldu, Mansiyon ödülüne ise Ali Aslan layık görüldü

Bergama Belediyesi ve Bergama Amatör Fotoğraf Sanatı Derneği (BEAFSAD) işbirliği ile yapılan maratonda toplam 128 bin 500 TL ödül dağıtıldı. Farklı coğrafyalardan gelen fotoğrafçılarla Bergama’nın kültürel zenginliklerinin bir araya getirildiği maratonda ilham verici deneyimler yaşandı ve kültürel miras geniş kitlelere aktarıldı.

Kaynak: İPEK KIRCA