Bekir Aksoy, 18 Mart 1969 tarihinde Ankara'da dünyaya gelen Türk oyuncudur. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan mezun olan Aksoy, tiyatro, sinema ve dizi oyunculuğu yapmaktadır.

Bekir Aksoy Nerelidir?

Bekir Aksoy, aslen Ankaralıdır.

Bekir Aksoy Kaç yaşında?

Bekir Aksoy, 2023 yılı itibarıyla 54 yaşındadır.

Bekir Aksoy’un Kariyeri

Bekir Aksoy, 1992 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan mezun olduktan sonra tiyatroya adım atmıştır. İlk profesyonel sahne deneyimini Devlet Tiyatrosu'nda yaşayan Aksoy, daha sonra Dormen Tiyatrosu, Gülriz Sururi ve Kent Oyuncuları gibi tiyatro topluluklarında da görev almıştır.

Diyarbakır'da engellilere akülü araç desteği: 100 engelli vatandaşın yüzü güldü Diyarbakır'da engellilere akülü araç desteği: 100 engelli vatandaşın yüzü güldü

Aksoy, 1997 yılında "Aşkın Mucizesi" adlı filmle sinemaya adım atmıştır. Ardından "Oğlum Adam Olacak", "Hayat Bağları", "Aşk Oyunu", "Kara Melek", "Cennet Mahallesi", "Doktorlar", "Ulan İstanbul", "Akrep" ve "Yasak Elma" gibi dizilerde rol almıştır. Bekir Aksoy, 2007 yılında "Doktorlar" dizisiyle Altın Kelebek Ödülleri'nde "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ödülünü kazanmıştır.

Kaynak: Haber Merkezi