Reklam
Reklam

Behçet Uz'un torunu, KTK başkanlığına aday

Kültürpark Tenis Kulübü (KTK) Genel Kurulu’nda başkanlığa adaylığını açıklayan Kurtul Ali Kaptanoğlu, Tunç Soyer’e ‘İzmir’i tenisin başkenti yapalım’ önerisinde bulunacağını belirterek, “Gençleri, özellikle de çocukları tenisin içine katacağız, çok önemli tenisçiler yetiştireceğiz” dedi

Behçet Uz'un torunu, KTK başkanlığına aday
12 Kasım 2019 - 12:56
Reklam

SERCAN ÖZİPEKÇİ

Kültürpark Tenis Kulübü (KTK) Genel Kurulu’nda “Geçmişten Geleceğe KTK” grubunun başkan adayı olan KTK’nın kurucularından olan Dr. Behçet Uz’un torunu Kurtul Ali Kaptanoğlu, düzenlediği basın toplantısı ile adaylığını açıklarken, yönetim kurulu üyelerini de kamuoyuna tanıttı. KTK’nın 78 yıllık geçmişi ile İzmir’in en önemli kent belleği olduğunu ifade eden KTK Başkan Adayı Kaptanoğlu, “Geçmişten aldığımız güç, dürüst, ilkeli ve şeffaf bir yönetim anlayışı ile KTK’yı daha yukarılara taşımaya geliyoruz” dedi.

Dürüst, ilkeli, şeffaf

Kültürpark Tenis Kulübü Genel Kurulu’nda yönetime talip olarak bu büyük sorumluluk taşıyan görevi ekibiyle beraber sırtlamaya hazır olduklarını söyleyen Kaptanoğlu, “Kültürpark Tenis Kulübü 78 yıldır kuruluş̧ amacı olan tenis sporunu her yaştan herkes ile buluşturarak, tenisin gelişimini desteklemiş̧ olmanın yansıra tarihsel olarak da çok önemli bir kent belleğidir. Bizler Kültürpark Tenis Kulübü üyeleri olarak tamamen gönüllülük esasına dayanarak, geçmişten aldığımız güç ile ‘dürüst, ilkeli ve şeffaf’ bir yönetim anlayışı ile kulübümüzü daha da güçlendirerek geleceğe taşımak için 2020-2022 görev süresinde Kültürpark Tenis Kulübü yönetimine talip olduğumuzu duyuruyoruz” şeklinde konuştu.

Birlikte yönetim vurgusu

“Geçmişten geleceğe KTK” grubu olarak, KTK’nın güçlenerek büyümesine destek olmak ortak hedefi ile bir araya geldiklerini söyleyen Kaptanoğlu,“Güçlü bir ekip ile yoğun saha çalışmaları yaparak üyelerimizle sohbet ettik. Anket çalışmalarımızla sorunları ve talepleri tespit ettik. “Birlikte yönetim” anlayışı ile tüm sorunları üyelerimizin de katkısıyla çözebileceğimize inanıyoruz. Çalışma grubumuz ve Yönetim kurulumuzu KTK’nın benliğine ve geleneklerine uygun olarak, hiç bir oy kaygısı taşımadan oluşturduk” dedi.

Tenis başkenti İzmir için

Projelerini de de açıklayan Kaptanoğlu, KTK’nın hamisi sayılan İzmir Büyükşehir Belediyesi ile yapılacak ortak projeler sayesinde İzmir’e ve tenis sporuna katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Seçildikleri takdirde, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e ‘İzmir’i tenis kenti yapalım’ önerisini sunacağını söyleyen Kaptanoğlu, “Büyükşehirle ortak çalışma içinde olacağız, gençleri özellikle de çocukları tenisin içine katacağız, çok önemli tenisçiler yetiştireceğiz” ifadelerini kullandı. Kültürpark Tenis Kulübü’nün önceden dünyaca bilinen bir yer olduğunu ve kulübü tekrar o noktaya getirmeyi hedeflediklerini ifade eden Kaptanoğlu, “AB fonlarına ulaşarak projeler geliştireceğiz. Kortların ITF standartlarına uygun malzemelerle yenilenmesi, Dünya tenisinde alt yapı için uygulanan eğitimleri, kulübümüz koşullarına entegre ederek çocukların ve gençler için sürdürülebilir bir tenis

programının yaratılması, mali disiplin konusunun sürdürülebilirliğini sağlamak ve şeffaflık gibi daha bir çok projeyi bu süreçte hayata geçireceğiz” dedi.

Yönetim kurulu açıklandı

Hizmet yarışına katılan diğer gruba da çalışmalarında başarılar dileyen Kaptanoğlu, ”Üyelerimizin tercihlerine saygımız sonsuzdur ve en doğru seçimi yapacaklarına inancımız tamdır. Bizler geçmişten geleceğe Kültürpark Tenis Kulübü için beraber yürüyoruz. Misyonumuz, vizyonumuz ve projelerimizle hizmete hazırız” diye konuştu. Kaptanoğlu’nun yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu: “Alp Esin, Aycan Kurtcan, Aydan Ersezen, Burçe Kürkan Büküşoğlu, Cemal Yılancıoğlu, Efe Kumova, Feride Berki Saraçoğlu, Jizlen Atay, Osman Taner, Özce Turgay, Pınar Görçiz, Pınar Şenman, Saffet Mutluer, Sevkan Soyuer, Şayan Saygılı, Şekip Kılıçarslan”

Kurtul Ali Kaptanoğlu kimdir?

Dr. Behçet Uz’un torunu olan Kurtul Ali Kaptanoğlu, 1960 yılında İzmir’de doğdu. Diş hekimi olan Kaptanoğlu, kendi kliniğinde hizmet vermektedir. Rotary Kulüp üyeliğinin yanı sıra, çalışma hayatında bir özel hastanenin genel koordinatörlüğü görevinde bulundu. Lisanslı veteran yüzücü olan Kaptanoğlu, 4 yıldır Türkiye şampiyonluğunu da elinde bulunduruyor. Kaptanoğlu, evli ve 1 kız çocuk babasıdır. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam