Kaş Cumhuriyet Başsavcısı ve bir avukat arasındaki tuvalet krizi, adliyede beklenmedik bir gündem oluşturdu. Polis müdahalesiyle son bulan bu olayın perde arkasında neler yaşandı? Makam tuvaleti krizi nasıl başladı, detaylarıyla haberimizde yer alıyor...

 Kaş Adliyesi’nde ki makam tuvaleti olayı ne?  

Kaş Adliyesi’nde, Başsavcı Gökhan Feyzoğlu ile avukat Hakan Tüzen arasında ilginç bir olay yaşandı. İkilinin tuvalet konusundaki tartışması adliyede gündem oldu. Dün saat 16.50 civarında, Antalya’nın Kaş ilçesinde faaliyet gösteren avukat Hakan Tüzen, baro odasındaki anahtarı alarak tuvalete gitmek üzere hareket etti. Bu sırada aynı yöne doğru ilerleyen Kaş Adliyesi Başsavcısı Gökhan Feyzoğlu ile karşılaştı.

Halktv.com.tr'den Dinçer Gökçe'nin haberine göre, avukat Tüzen, tuvalete giriş yaparken Başsavcı Feyzoğlu tarafından uyarıldı. İddiaya göre Feyzoğlu, "Burası personel tuvaleti. Aşağıda tuvalet var, orayı kullanabilirsiniz" diyerek Tüzen'i içeri almamasını istedi. Ancak Tüzen, "Ben de avukatım. Kaş avukatıyım" diyerek tuvaleti kullanmak istediğini belirtti.

Başsavcı Feyzoğlu, tuvaletin sadece personel için olduğunu ve Tüzen'in kullanamayacağını savundu. Tüzen ise avukat olarak bu hakkı olduğunu dile getirdi. Yaşanan karşılıklı diyaloglar sonucunda Başsavcı, avukat Tüzen'in ismini alarak, onunla ilgili olarak "Ben başsavcı olarak uğraşacağım seninle. Göreceksin. Çık dışarıya burayı kullanamazsın" dedi.

Bu noktada Başsavcı, adliye polislerinden birini ve koruma polisi olan S’yi yanına çağırdı. Koruma polisi, avukat Tüzen’i zorla tuvaletten çıkardı. Tüzen, çıkmama ısrar etse de polisler müdahale etti. Tutanak tutularak olayın kayda geçirildiği belirtildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ