6 Şubat depreminden sonra depremzede ailelerin çocuklarının da dahil olduğu etkinliklerle masal, şiir, şarkı ile sosyalleşen çocuklar yılın son etkinliğinde buluştu. Masal anlatıcısı Ferhat Budak’a sanatçı Aysemen Kara da şarkılarıyla eşlik etti. 

İzmir Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman, İzmir Büyükşehir Belediyesi Basmane Spor Koordinatörü Münir Tunç, Yazar Orhan Beşikçi, Yazar-yönetmen Mehmet Sait Tunç’un da izlediği etkinlikte çocuklar 2024 yılından barış, sağlık ve huzur diledi. 

Whatsapp Image 2023 12 30 At 13.27.03 (1)

BASMANE’Yİ YAZIN

İzmir Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman, kendisinin de Basmane semtinde büyüdüğünü söyleyerek, “Bizler hiçbir zaman bu semtte kopmadık. Siz çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu bir ortamda olması için bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sizlerin de ileride güzel yerlerde olması için uğraşıyoruz. Siz de derslerinde başarılı çocuklar olun. Yeni yılda tüm güzellikler sizinle olsun” dedi. Odaman, çocuklara renkli kalemler hediye etti. 

Whatsapp Image 2023 12 30 At 13.27.03 (2)

İzmir Büyükşehir Belediyesi Basmane Spor Koordinatörü Münir Tunç da çocukların kısa judo gösterilerinde onlara eşlik etti. Çocuklara kalem hediye edilen kalemlerle Basmane’yi anlatmalarını isteyen Tunç, “2024’te neler görmek istediğinizi ve semtinizi bu kalemlerle yazın” diye konuştu.

Etkinlik çocukların şarkılarıyla ve yeni yıl süs şapkalarıyla fotoğraf çektirmesiyle son buldu. 

Kaynak: Bülten