Anadolu Efes, Basketbol Süper Ligi Play-Off yarı final serisinin üçüncü maçında deplasmanda Pınar Karşıyaka'yı 97-90 yenerek seride 3-0 öne geçti ve finale çıkan ilk takım oldu. Geçen sezon finalde mağlup olan Anadolu Efes'e bu sezon yarı finalin İstanbul'daki ilk iki maçında üstünlük kuran Karşıyaka, Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu'nda da rakibine boyun eğmekten kurtulamadı. Anadolu Efes'te özellikle ilk yarıda etkili olan Larkin, tüm atışlarında isabet buldu ve 28 sayıyla oynadı.

Maça hızlı başlayan Pınar Karşıyaka, McCollum, Kenan ve Furkan'ın isabetleriyle öne geçerken, Anadolu Efes ise Larkin ve Doğuş'un katkılarıyla karşılık verdi. Larkin, ilk çeyrekte yüzde 100 isabetle 12 sayı üretirken, Doğuş'un üst üste attığı iki üçlükle konuk ekip periyodu 24-20 önde tamamladı.

İkinci periyotta Anadolu Efes, Larkin'in skorer oyununa Willis ve Beaubois'un üçlükleriyle destek verirken, Clyburn ise pota altında etkili oldu ve fark 11 sayıya kadar açıldı. Ancak ev sahibi, McCollum'un son saniye üçlüğüyle devreyi 48-42 Anadolu Efes'in üstünlüğüyle kapattı. Larkin, ilk yarıda hiç şut kaçırmadan 4'te 4 ikilik, 4'te 4 üçlük isabetiyle 20 sayı üretti.

Üçüncü periyodun başında Anadolu Efes, yüksek yüzdeli üçlükleriyle üstünlüğünü sürdürdü. Ancak Karşıyaka, günün etkili ismi Larkin'i genç oyuncu Ergi'yle savunarak dengeyi sağladı ve McCollum, Martin ve Vitto Brown ile farkı 2 sayıya indirdi. Beaubois'in son saniye üçlüğüyle periyot 72-67 Anadolu Efes'in lehine sonuçlandı.

Son periyotta Pınar Karşıyaka'nın farkı kapatma çabalarına rağmen, Clyburn ve Willis'in kritik isabetleriyle Anadolu Efes, sahadan 97-90 galip ayrılarak adını finale yazdırdı.

Kaynak: DHA