Başkanlardan, İzmir’e ortak hizmet sözü

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından göreve gelen AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaretten memnuniyetini dile getiren Sürekli, “İzmir’e yeni bir sayfa açacağız. Ulusal siyasete İzmir’den katkıda bulunacağız” dedi

Başkanlardan, İzmir’e ortak hizmet sözü

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından göreve gelen AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaretten memnuniyetini dile getiren Sürekli, “İzmir’e yeni bir sayfa açacağız. Ulusal siyasete İzmir’den katkıda bulunacağız” dedi

Başkanlardan, İzmir’e ortak hizmet sözü
10 Temmuz 2019 - 13:24

SERCAN ÖZİPEKÇİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’yi makamında ziyaret etti. Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmada, İzmir için ortak çalışma ve hizmet etme temennisinde bulunuldu.

“Önemli olan hizmet”

Yapılan ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, “Yakın zamanda bir seçim atlattık. Bundan sonra artık hizmet odaklı çalışmak gerektiğini düşünüyoruz. Cumhuriyetin en büyük kazanımlarından biri çok partili hayata geçiş. Çok partili hayat sonrasında partiler arasında bir hizmet yarışı oluştu. Bunu sadece seçim dönemlerinde yapmak doğru değil. Bugün yerel yönetimlerde biz iktidarız yarın başka bir parti Adalet ve Kalkınma Partisi iktidar olabilir. Önemli olan halkın bize verdiği iktidar ve muhalefet görevini yerine getirmemiz gerekiyor. Genelde AK Parti iktidar. Biz geneldeki iktidar ile yereldeki iktidar olarak İzmir’e ne katabiliriz, kentimize nasıl hizmet edebiliriz? Bunu önemsiyoruz. Sizin de göreve geldiğiniz günden ve öncesinden beri uyumlu yapıda ve kişilikte olduğunuzu biliyoruz. Bugün İzmir’e hizmet için ne yapabiliriz, her konuda çalışmaya hazırız. Sizlerin desteğini önemiyoruz. Bizim üzerimize düşen de ne varsa yapmaya hazırız. Önemli olan halkımıza, milletimize hizmet etmektir. Almış olduğunuz görevde başarılı olmanızı diliyorum” dedi.


“Yeni bir sayfa açıyoruz”

Yücel’in ardından söz alan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ise, “İl başkanı olarak atanmamın akabinde ertesi gün uçaktayken başkanımızın faksı elimize ulaşmıştı. Sonradan telefonla da tebrik ettiler. Bu çok iyi bir başlangıçtı. Ekibine ve başkana teşekkür ediyorum. İzmir’e yeni bir sayfa açacağız. Önümüzde 4 yıl seçimsiz bir dönem var. Bu dönemi hem genel hem yerelde iyi değerlendirmemiz lazım. Başkanımızın iyi niyetine, dileklerine katılıyoruz. Biz genelde iktidarız. Yerelde uzun yıllardır İzmir’de muhalefetiz. Vatandaşımız, milletimiz memleketimiz için icraatlarını gerçekleştireceğiz. CHP icraatlarını yapacak biz takipçisi olacağız, yapıcı eleştirilerimizi yönelteceğiz. Daha iyi nasıl olur onu söyleyeceğiz. Eksik olan yanlış olan bir şey varsa söyleyeceğiz. Yeni sayfayı İzmir’le de sınırlı tutmuyoruz. Gerçekten yeni bir dönem. İstanbul, Ankara’da CHP yereli devraldılar. İzmir’den başlayarak uzlaşma kültürü çerçevesinde hep birlikte hizmet edeceğiz. Ulusal siyasete İzmir’den katkıda bulunacağız” şeklinde konuştu.

“Birlikte Ankara’ya gidebiliriz”

‘Hep beraber İzmir’e hizmet edeceğiz’ diyen Sürekli, “Genel iktidarın İzmir’e yönelik projelerini birlikte takip edeceğiz. Ankara’da bizim ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız. Tarım bakanımız, genel başkan yardımcımız, milletvekillerimiz var. Bizi temsil ediyorlar. Sayın başkanım; sayın büyükşehir belediye başkanıyla birlikte talepler noktasında bize her zaman ulaşabilirsiniz. Birlikte Ankara’ya gidebiliriz, bakanlara ulaşabiliriz. İzmir’e ne yapılması gerekiyorsa birlikte yapacağız. İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aziz Bey’in bir söylemi vardı; ‘Şimdi tartışmayalım, gerginlik oluşturmayalım, seçime 6 ay kala atmosfere gireriz, yarışırız, gerekirse kavga ederiz. Bunları 6 ay kala başlatalım. Bunun dışında kalan süreyi üreterek geçirelim’ derdi. Ben de buna katılıyorum. İzmir için Türkiye için birlikte yol alalım” diye konuştu. Sürekli en kısa sürede kendisinin de CHP İl Başkanlığı’nı ziyaret edeceğini belirterek, “İade-i ziyaretimizi geciktirmeyeceğiz. İzmir’de farklı atmosferi ve iklimi yaratacağız. Sadece kentimize hizmeti düşüneceğiz. Ulusal siyasete de İzmir bakışını yansıtacağız” ifadelerini kullandı.


Buca Metrosu yanıtı

Buca Metrosu’nun Ankara’da 18 aydır onay beklediğinin hatırlatılması ve bu konuda bir çalışma yapılıp yapılmayacağı ile ilgili bir soru üzerine konuşan Sürekli, “Orada bir yanlış anlaşılma var, eksikleri var. Açıklamamızı basına ilettik. Ufak şeylere takılmayacağız. Şuradan gecikti, buradan gecikti diye birbirimizi suçlamayacağız. Hep birlikte sorunları giderelim ve çözüm odaklı çalışacağız” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum