Karşıyaka Belediye Başkanı iken yaptığı son açılışta duygusal anlar yaşayan Dr. Cemil Tugay, kültür ve sanata verdiği destekle ön plana çıkmıştır. Tugay, açılışta yaptığı konuşmada sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından birinin kopmuş olmasını kabul edemeyeceklerini vurgulayarak, sanatın toplumsal hayatta önemli bir yere sahip olduğunu belirtmiştir.

Çatı Bostanlı projesi kapsamında hayata geçirilen Çatı Stüdyo'nun ardından dünyaca ünlü seramik sanatçısı Mehmet Tüzüm Kızılcan'ın adını taşıyan seramik atölyesinin açılışı da gerçekleştirildi. Bu açılışın kendisi için çok anlamlı olduğunu belirten Tugay, Karşıyaka Belediye Başkanlığı görevini devredeceği için bu açılışın kendisi için ayrı bir önem taşıdığını ifade etti.

'ÇOK İLGİNÇ BİR AN'

Tugay, "Çok ilginç bir an çünkü saat 16.00’da Karşıyaka Belediye Başkanlığı görevimi yeni belediye başkanımıza devredeceğim. Önümüzdeki 1-2 gün içinde mazbatamı aldıktan sonra Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevime başlayacağım. Bu alanı yaparken burayı seramik atölyesi yapmak üzere kararımız olmuştu, açılışının bugüne denk gelmesi ilginç oldu. Benim için onur verici bir an. Karşıyaka Belediye Başkanı olarak son yaptığım açılışın burası olması benim için çok değerli" dedi.

Sanatçı Mehmet Tüzün Kızılcan da, bu atölyenin Karşıyaka'ya kazandırılmasında Tugay'ın emeğinin büyük olduğunu belirterek, atölyenin nice sanatçılara katkıda bulunmasını diledi. Ayrıca, uluslararası sanatçıları ağırlama gibi hedefleri olduğunu ifade etti.

Muhabir: Canan Kaya