İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Karace, İAOSB Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mustafa Karabağlı ve iş insanlarıyla bir araya geldi. Toplantıda kentin refah düzeyinin artırılması, yoksulluk ve işsizlikle mücadele konuları ele alındı.

Başkan Tugay, İzmir’in sanayicileriyle gurur duyduğunu belirterek, şehrin ekonomik krizden çıkabilmesi için üretimi artıracak yatırımların teşvik edilmesinin önemine vurgu yaptı. Ayrıca, ihracatın ve istihdamın artırılmasının da önemli olduğunu ifade etti ve bu hedeflere sanayicilerin katkı sağlayacağını dile getirdi.

REFAH DÜZEYİ YÜKSELTİLMELİ VURGUSU

Kentin genel refah düzeyinin yükseltilmesi gerektiğini vurgulayan Tugay, sosyal adaletin sağlanması ve toplumun genel olarak daha iyiye gitmesi için çaba göstereceklerini söyledi. Bireysel zenginlik yerine şehrin genel refahının artırılmasının önemine işaret eden Tugay, çevrenin ve doğanın korunmasının da unutulmaması gerektiğini belirtti. Yatırımlar yapılırken çevresel etkilerin göz önünde bulundurulması ve atık yönetimi konularında işbirliği yapılması gerektiğini vurguladı.

Sanayiciler de gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakma sorumluluğunu taşıdıklarını belirterek, yeşil sanayiyi destekleyeceklerini ifade etti.

Tugay, toplantının ardından Çiğli Maltepe Mahalle Muhtarı Ramazan Arslan’ı ziyaret etti. Burada mahalle sakinleriyle bir araya gelen Tugay, talep ve önerileri dinledi. Muhtarlık binası yakınındaki İzmir Büyükşehir Belediyesi kütüphanesini ziyaret ederek, Çiğli Maltepe Spor Kulübü üyesi 12 yaşındaki Batuhan Ata Arslan ile masa tenisi oynadı. Ayrıca, muhtarlık tarafından alınan tekerlekli sandalyeyi 75 yaşındaki Server Hür’e hediye etti.

Muhabir: Nazlı Şentürk