İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Başka Bir Tarım Mümkün" anlayışıyla başlatılan Halkın Bakkalı/Halkın Kasabı projesinin 13. şubesini Karabağlar Bozyaka’da açtı. Başkan Soyer, mağaza ziyaretinde İzmirlilerle sohbet ederken, İzTarım A.Ş. Genel Müdürü Murat Onkardeşler ve belediye bürokratları da eşlik etti. Vatandaşların yoğun ilgisi ve memnuniyeti üzerine Başkan Soyer, "İnşallah İzmir’in dört bir yanında mağazalarımızı göreceksiniz. Doğrudan halkın ürettiğini halkla buluşturmaya devam edeceğiz" dedi.

13. Şube Karabağlar'da açıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Halkın Bakkalı/Halkın Kasabı zinciri, Karabağlar Bozyaka’da açılan 13. şube ile büyümeye devam ediyor. Başkan Tunç Soyer, yeni şube açılışında İzmirlilerle buluşarak, doğrudan yerel üreticiden alınan uygun fiyatlı ürünleri halkla buluşturmanın önemine vurgu yaptı. Halkın Bakkalı, İzmirli vatandaşlara ekonomik ve kaliteli gıda sunma hedefi doğrultusunda, yeni yıl öncesi Karabağlar'a bir hediye olarak görülüyor.

5 ton et satışı günlük olarak gerçekleşiyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki İzTarım A.Ş. tarafından yönetilen Halkın Bakkalı/Halkın Kasabı mağazalarında, yerli üreticiden temin edilen uygun fiyatlı ürünler, İzmirlilerle buluşmaya devam ediyor. Ödemiş Et Entegre Tesisi'nde işlenen karkas et ve İzmir markalı et ürünleri, 13 şube aracılığıyla tüketicilere ulaştırılıyor. Halkın Kasabı mağazalarında kilosu 299 TL'den satılan dana kıyma, kilosu 330 TL'den satılan dana kuşbaşı ve kilosu 395 TL'den satılan Halkın Kasabı sucukları, İzmirli vatandaşların büyük ilgisini çekiyor. Günlük kırmızı et satışı 5 tonu bulurken, mağazaların sunduğu uygun fiyatlarla ekonomik alışveriş imkanı sağlanıyor.

Kaynak: Haber Merkezi