Göreve başladığından beri mesaiye gün doğarken başlayan Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, tespit edilen sorunları aynı gün içinde çözmek için bir 'Acil Müdahale Ekibi' kurdu. Bu ekip, planlama veya diğer kurumlarla koordinasyon gerektirmeyen asfalt yaması, kaldırım tamiri, park bakımı ve ot temizliği gibi sorunları aynı gün içinde çözerek hızlı müdahale sağlıyor.

Her sabah saat 05.00’te Bornova’nın farklı bir mahallesinde mesaiye başlayan Başkan Eşki, muhtarlar, meclis üyeleri ve bürokratlarla birlikte mahalleyi gezerek sorunları yerinde tespit ediyor. Bu geziler sırasında hızlıca çözülebilecek sorunları not alan Acil Müdahale Ekipleri, aynı gün içinde harekete geçerek çözüm üretiyor.

Dört kişilik ekiplerden oluşan Acil Müdahale Ekibi, asfalt yaması, parke taş tamiri gibi işleri hızla gerçekleştiriyor. Ayrıca diğer müdürlüklerle koordine olarak tehlike arz eden otluk alanların temizlenmesi, ağaçların budanması ve çöp konteynerlerinin bakımı gibi konularda da müdahale ediyor. Bu sayede birçok küçük sorun aynı gün içinde çözülürken, planlama veya diğer kurumlarla koordinasyon gerektiren sorunlar ise programa alınarak takip ediliyor.

Baskan Eskiden Acil Mudahale Ekibi

Bornovalılar tarafından büyük beğeni topluyor

Bornovalılar tarafından büyük beğeni toplayan Acil Müdahale Ekibi hakkında konuşan Başkan Ömer Eşki, hedefinin sorunları kökten çözmek olduğunu ancak bu çözümlerin genellikle planlama veya UKOME, elektrik ve doğalgaz firmalarıyla koordinasyon gerektirdiğini söyledi. Başkan Eşki, Bornovalının konforunu artırmak için daha küçük ve hızla müdahale edilebilecek alanlara özel bir çözüm geliştirdiklerini ve mümkün olduğunca aynı gün sorunları çözdüklerini ifade etti. Sabah ziyareti sırasında sorunlarını ileten Bornovalıların, aynı gün içinde çözüme kavuştuğunu gördüklerinde çok memnun olduklarını belirten Başkan Eşki, bu memnuniyeti sahada hissettiklerini vurguladı. Bornovalılara temel belediyecilik hizmetlerinde büyük değişimler vaat ettiklerini ve bunu gerçekleştirmeye devam edeceklerini söyleyen Başkan Eşki, ekip arkadaşlarının özverili çalışmalarından ve Bornovalıların takdirinden dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

Muhabir: Özge Uğulu