Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) İşletme Fakültesi'nde düzenlenen mezuniyet töreni, öğrenciler ve aileler için heyecan dolu anlara sahne oldu. Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde yapılan törende 130 öğrenci, sembolik diplomalarını alarak yeni hayatlarına adım attı. Törene, CBÜ Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay ve Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Doğan'ın yanı sıra öğretim üyeleri ve öğrenci aileleri katıldı.

A W224767 01

Törende konuşan Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, kendisinin de CBÜ'de doktora öğrencisi olduğunu belirterek, üniversitenin adını Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı ve 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar’dan aldığını ve Ege Bölgesi’nin en büyük 3. üniversitesi olduğunu vurguladı. Durbay, mezun olan öğrencilerin ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunacaklarını ve başarılı yöneticiler, girişimciler olacaklarına inandığını ifade etti. Ayrıca, gençlere Atatürk’ün “Bütün ümidim gençliktedir” sözünü hatırlatarak, Cumhuriyet’i ileri seviyelere taşıyacaklarına olan güvenini dile getirdi.

A W224767 02

CBÜ Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar, törende yaptığı konuşmada 130 öğrenciyi mezun etmenin gururunu yaşadıklarını belirtti. Kibar, "Bizlere 4 yıl önce emanet ettiğiniz çocuklarınızı, alanlarında uzman meslek sahipleri olarak yetiştirip sizlere geri veriyoruz. Onların başarılarıyla ne kadar gurur duysanız azdır" dedi. Konuşmaların ardından öğrencilere sembolik diplomaları verildi ve geleneksel kep atma töreni gerçekleştirildi.

Muhabir: DOĞUKAN FİKRİ FİDAN