Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’in görüşmesi sonrasında siyasette normalleşme rüzgarı esmeye devam ediyor. Bu atmosfer İzmir'e de yansıdı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ile birlikte, siyasi partilerin İzmir il başkanlarını makamlarında ziyaret etti. Tugay, seçimin demokratik bir havada geçmesi nedeniyle il başkanlarına teşekkürlerini iletti. Ziyaretin ardından AK Parti, İYİ Parti, MHP ve Demokrat Parti (DEMP) İzmir il başkanları birlik mesajı verdi.

İlk olarak AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Tugay, burada AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı tarafından karşılandı. Saygılı, görüşmenin temel konusunun şehrin kalkınması ve sorunlarının çözümü olduğunu belirtti. Saygılı, "AK Parti olarak, şehirle ilgili her konuda iyi niyetle yanlarında olacaklarını" ifade etti.

İkinci ziyaret İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı'na yapıldı. İYİ Parti İzmir İl Başkanı Ülkü Doğan, Tugay'ı makamında ağırladı. Tugay, seçim sürecinde birbirlerini kırmadıklarını ve yeni dönemde daha sıkı işbirliği yapacaklarını belirtti. Doğan da Tugay'ı görevinden dolayı tebrik ederek, olumlu ve eleştirel bir işbirliği sözü verdi.

Üçüncü durak MHP İzmir İl Başkanlığı oldu. MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, Tugay'ı il binası önünde karşıladı. Şahin, Tugay'ın ziyaretinden memnuniyet duyduklarını ifade ederek, şehrin sorunlarının çözümü için işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirtti. Tugay da Şahin ve ekibine misafirperverlikleri için teşekkür etti.

Son olarak DEM Parti İzmir İl Başkanlığı'na yapılan ziyarette, DEM Parti İzmir İl Eş Başkanı Mehmet Kuruş ve Zehra Vezan Karabulut, demokratik sürecin açılmasının önemine vurgu yaparak, İzmir'de herkese eşit hizmet götürmeyi amaçladıklarını belirttiler.

Muhabir: Doğukan Fikri Fidan