Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, milli ve uluslararası arenalarda judo ve tekvando dallarında madalya kazanan Yunusemre Belediyespor'un sporcularını tebrik ederek ödüllendirdi. Başkan Balaban, makamında milli sporcuları ağırladı. Sporcuları başarılarından dolayı tebrik edip ödüllendirdi. Başkan Balaban, elde edilen madalyalarda büyük emek ve özveri olduğunu vurgulayarak, Manisa ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil eden sporcularla gurur duyduklarını belirtti. Ayrıca, sporcuları tebrik ederken, antrenörler ve ailelere de teşekkür etti.

A W222935 05

Başkan Balaban, "Yunusemre Belediyesi olarak gençlerimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmek için yanlarında olacağız" dedi. Judoda Irmak Ceylin Güçtekin Karadağ'da yapılan Ümitler Balkan Şampiyonası'nda şampiyon, Fulya Ergen ise Balkan 3.sü oldu. Uşak'ta düzenlenen Minikler Türkiye Judo Şampiyonası'nda Rabia Tekin ile Yağız Duman Türkiye 3.sü olarak ülkemizi Balkan Şampiyonası'nda temsil etme hakkı kazandı. Aytaç Aykut Gündoğan da Konya'da yapılan Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası'nda bronz madalya kazandı. Tekvandoda ise Alperen Aktaş Ankara'da yapılan Multi Avrupa Oyunları'nda gençler kategorisinde gümüş madalya alarak Ümitler Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı.
A W222935 04
Ayrıca milli sporculardan Selvinaz Küçükcankurtaran ve Gülcan Kinali de Multi Avrupa Oyunları'nda Türkiye'yi gururla temsil etti. Gülcan Kinali, bu yıl Antalya'da düzenlenen Turkish Open'da bronz, Nevşehir'de düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar Türkiye Tekvando Birinciliği'nde altın madalya kazandı. Ziyarette Kulüp Başkanı Bülent Kanik, yöneticiler İsmail Aydın, Engin Uzun, Enes Baysal, genel koordinatör Güliz Onater, judo antrenörleri Halil Atmaca, Derya Çidem, Orhan Akdemir, Mustafa Yeşil ve tekvando antrenörü Serap Aydeniz de bulundu.

Muhabir: CANAN KAYA