Futbol transfer piyasası yine hareketli günler geçiriyor! Liverpool'un Barış Alper Yılmaz'a olan ilgisi, kulüp taraftarlarını heyecanlandırdı. Kritik bir dönemeçte olan genç yetenek, kariyerindeki yeni bir adımı atabilir mi? Barış Alper Yılmaz Liverpool'a mı gidiyor? İşte tüm detaylar;

Barış Alper Yılmaz Liverpool'a mı gidiyor?

Baris Alper Yilmaz Liverpoola Mi Gidiyor1

Galatasaray'da şu sıralar en çok konuşulan isim Barış Alper Yılmaz oldu. Son bilgilere göre, Liverpool'un bu genç yeteneği transfer etmek istediği ortaya çıktı. Özellikle 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'ndaki performansıyla göz dolduran Yılmaz, Hollanda maçında sergilediği etkileyici oyunla dikkatleri üzerine çekti. İngiltere'nin dev takımları Manchester United ve Tottenham'ın da ilgi gösterdiği 24 yaşındaki golcü oyuncu, Virgil van Dijk ve Nathan Aké gibi dünya çapında savunmacıları karşısında gösterdiği üstünlükle takdir topladı. Galatasaray yönetimi, Hollanda maçı sonrası Yılmaz için 30 milyon euro bonservis bedeli belirledi ve bu teklife olumlu yaklaşıyor.

Kariyer transferini yapabilir

Baris Alper Yilmaz Liverpoola Mi Gidiyor2

Galatasaray'da EURO 2024'te gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken Barış Alper Yılmaz, transfer piyasasının gözdesi haline geldi. Milli futbolcu için Liverpool'un da aralarında bulunduğu birçok kulübün ilgisi olduğu belirtiliyor. Galatasaray ise Yılmaz'ın bonservis bedelini güncelleyerek yeni transfer görüşmelerine hazırlanıyor.

Premier Lig düzeyinde

Baris Alper Yilmaz Liverpoola Mi Gidiyor

Ali Ece, 24 yaşındaki futbolcunun fizik kalitesinin Premier Lig düzeyinde olduğunu belirtti.

"Barış Alper maç boyunca Hollanda savunmasını zorladı ve Van Dijk'e karşı etkili bir performans sergiledi. Bazı futbolcular ön plana çıkar ve transfer piyasasında söz sahibi olabilir ama karar verme yetkisine sahip olamazlar. Benim düşünceme göre, Van Dijk, Barış Alper'i Liverpool'a tavsiye etmiştir. Çünkü uzun zamandır böylesine etkileyici ve zorlayıcı bir performans sergileyen birini görmedim."

"Avrupa'da her mevkiide oynayabilir. İspanya'da, İngiltere'de herhangi bir zorluk yaşamaz. Pozisyonunu da eksiksiz bir şekilde oynuyor. Bu sezon onu sağ bek, sol bek, kanat ve hatta forvet pozisyonlarında gördük ve hemen hemen hiç hata yapmadı."

Kaynak: HABER MERKEZİ