Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılarak yapımına başlanan Balıkesir'de Edremit’in yeni devlet hastanesi inşaat çalışmaları başladı.
Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu ve Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, ilçeye ziyaret düzenledi. Ziyaret kapsamında yapımına yeni başlanan ve temel kazısı tamamlanan 300 yataklı Yeni Edremit Devlet Hastanesi ve 25 ünitelik Acil Durum Servis Merkezi inşaatını yerinde ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Balıkesir Edremit yeni devlet hastanesi nerede?

Balıkesir'de Edremit Camivasat Mahallesi'nde 90 bin m2 inşaat alanıyla planlanan Bodrum + Zemin + 5 kat olarak tasarlanan yeni hastane, 920 ada 3 nolu parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde yapılıyor. Yüklenici firma tarafından devam ettirilen inşaatın 750 iş günü içinde tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor. Tam donanımlı ve son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılacak olan yeni devlet hastanesi, 14 bin metrekarelik bir alanda inşa ediliyor. Hastane, 600 araçlık otopark kapasitesine sahip olacak ve acil servis, poliklinikler, ameliyathane, palyatif bakım ünitesi, yanık ünitesi, 3. basamak yoğun bakım ünitesi, anjiyo ünitesi, yeni doğan yoğun bakım ünitesi, heliport ünitesi, doğumhane, diyaliz merkezi, kreş ve kan merkezi gibi birimleri içinde barındıracak.
Hastane inşaatıyla ilgili bilgi alan Vali Ustaoğlu, Edremit'te sağlık alanında önemli bir yatırımın hayata geçirildiğini belirterek inşaatın bir an önce tamamlanarak vatandaşların hizmetine açılması için talimatlar verdi. Vali Ustaoğlu, şantiyedeki çalışanlara başarılar dileyerek inşaatın kolaylıkla tamamlanması temennisinde bulundu.

Kaynak: İHA