Balıkesir’in Ayvalık, Burhaniye, Edremit ve Gömeç Belediyeleri iş birliğiyle düzenlenecek olan ‘Balıkesir Aromaterapi Festivali’nin tanıtımı, Burhaniye’deki Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çiftçi Eğitim Merkezi’nde (BAÇEM) düzenlenen basın toplantısında yapıldı. Toplantıya, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ve Gömeç Belediye Başkanı Melih Bağcı katıldı.

Photo 2024 06 27 15 26 52

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, festivalin önemine değindi. Akın, Balıkesir Aromaterapi Festivali'nin bitkilerin özlerinden elde edilen yağların kullanımıyla bedeni ve ruhu dengelemeye yardımcı olan aromaterapi ile ilgili olarak Türkiye'de yapılan ilk ve tek festival olduğunu söyledi. Bu etkinlik sayesinde aromaterapinin faydalarının daha geniş kitlelere ulaştıracağını aktaran Başkan Akın, Balıkesir’in doğal güzellikleri ve zengin bitki örtüsünün aromaterapi için ideal bir ortam sunduğunu, bu yüzden festivalin temasının tarih, şifa ve kültür olarak belirlendiğini dile getirdi.

Photo 2024 06 27 15 27 03

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş ise, bu tür organizasyonların birlik ve beraberlik içinde gerçekleştirilmesinin önemini vurguladı. Başkan Ertaş, “Böylesine güzel bir organizasyonun parçası olmaktan Edremitliler adına mutluluk duyuyorum. 4-7 Temmuz tarihlerinde yapılacak ve Türkiye’de tek olan bu Aromaterapi Festivali’nin, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Körfez’deki belediyelerle birlikte organize edilmesinden dolayı teşekkür ediyorum. Bölge, Balıkesir ve ülke menfaatleri doğrultusunda her zaman birlikte hareket etmenin en doğru yol olduğuna inanıyorum. Tüm Edremit halkını, Körfez bölgesini ve Balıkesir’i, hatta ilgi duyan tüm Türkiye’yi festivalimize bekliyoruz” dedi.

Festival, Balıkesir’in doğal zenginliklerini ve aromaterapinin faydalarını keşfetmek isteyen herkesi bir araya getirecek.

Muhabir: Doğukan Fikri Fidan