İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, son derece kararlı bir tutumla, ülkenin siyasi ve kurumsal dokusunu tehdit eden her türlü yapılanmaya karşı mücadele edeceklerini açıkladı. Yerlikaya, "Hangi kurum içinde Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize yönelik bir yapılanma varsa, sonuna kadar gidip, o yapıları tespit edip adalete teslim edeceğiz" diyerek kararlılık mesajını iletti. Ayrıca, "Bu mücadelemizi kimler engellemeye çalışıyorsa, kimler FETÖVARİ gizli tanık taktikleriyle kendi karanlık düzenlerinin hakim olmasını istiyorsa, onların o düzenlerini de başlarına yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz" ifadeleriyle de mücadelelerinin kararlılığını vurguladı.

'FETÖ taktikleriyle oyun kurmaya çalışanları yerle bir edeceğiz'

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, resmi Twitter hesabından yaptığı önemli açıklamalarla dikkatleri üzerine çekti. Bakan Yerlikaya, ülkenin siyasi ve sosyal dokusunu hedef alan her türlü tehdide karşı kararlı bir tutum sergilediğini belirtti. "Kimler, terör örgütleri ve onların uzantılarıyla, organize suç örgütleriyle bir olup, FETÖ taktikleriyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize, sosyal medya destekli 'oyun kurmaya' çalışıyorsa; onların oyunlarını da kurdukları tuzakları da yerle bir edeceğiz" diyerek kararlılık mesajı verdi.

Ayrıca, "Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde dün olduğu gibi bugün de organize suç örgütlerine, şehir eşkıyalarına, uluslararası kartel haline gelmiş zehir tacirlerine, uluslararası örgütlenmiş göçmen kaçakçılarına, yabancı istihbarat servisleriyle irtibatlı illegal yapılara ve suç odaklarına göz açtırmadık, açtırmıyoruz ve açtırmayacağız" ifadeleriyle, devletin hukukun üstünlüğüne olan bağlılığını vurguladı.

'O düzeni başlarına yakmaya devam edeceğiz'

Bakan Yerlikaya, mücadelelerini engellemeye çalışanlara karşı da kararlı olduklarını belirterek, "Bu mücadelemizi kimler engellemeye çalışıyorsa, kimler FETÖVARİ gizli tanık taktikleriyle kendi karanlık düzenlerinin hakim olmasını istiyorsa, onların o düzenlerini de başlarına yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz" dedi.

Yerlikaya'nın açıklamalarını sürdürdüğü bölümde ise, "Hangi kurum içinde Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize yönelik bir yapılanma varsa, sonuna kadar gidip, o yapıları tespit edip adalete teslim edeceğiz" ifadeleriyle kurumlar arası işbirliğine vurgu yaparak, devletin sağlam yapısını koruma sözü verdi.

'Raporlar kamuoyu ile en kısa sürede paylaşılacak'

Son olarak, "Mülkiye Müfettişlerinin ilgili raporu kısa süre içinde tamamlanacak. Atılan her adımı, telefon kayıtlarını tek tek inceliyorlar. Hazırlanan bu raporu en ince ayrıntısına kadar kamuoyu ile de paylaşacağız. Ve gereğini yapacağız" diyerek, kamuoyunu bilgilendirme sözü verdi ve "Aziz Milletimiz müsterih olsun; Nasıl Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) ve FETÖ ile mücadelede hainlerin inlerine kadar girdiysek; bu suç odaklarını da saklandıkları her delikten bulup çıkartacağız" sözleriyle kararlılık mesajını güçlendirdi.

Kaynak: Haber Merkezi