İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı'nın koordinasyonunda gerçekleştirilen 'Kuyu-6' operasyonları sonucunda 6 organize suç örgütünün çökertildiğini ve toplam 75 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Operasyonlar neticesinde Mersin, İstanbul, Antalya, Aydın, Kahramanmaraş ve İzmir'de faaliyet gösteren suç örgütlerinin elebaşları da dahil olmak üzere birçok kişi tutuklandı veya adli kontrol altına alındı.

5 tutuklama

Mersin Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda örgüt kurmak, tefecilik, tehdit ve kasten yaralama gibi suçlar işledikleri belirlenen 10 şüpheli yakalandı; bunlardan 5'i tutuklandı, 5'i ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

18 şüpheli yakalandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmada ise tehdit, mala zarar verme ve genel güvenliğin tehlikeye sokulması suçları işleyen 8 şüpheli yakalandı. Jandarma Genel Komutanlığı koordinesinde Antalya, Aydın, Kahramanmaraş, İzmir ve diğer illerde yapılan operasyonlarda ise tefecilik, silahla tehdit ve kasten yaralama suçlarını örgütlü bir şekilde işleyen 10 şüpheli daha yakalandı.

Kaynak: DHA