Sosyal medya dünyasının tanınmış isimleri Bahar Candan ve Nihal Candan, dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarıyla mahkeme kararıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ancak son dakika gelişmesi olarak cezaevi içinde yaşanan bir olayla tekrar gündeme geldiler. İnfaz koruma memuruyla yaşadıkları tartışma sonrasında uyarı alan kardeşler, cezaevindeki yaşamla ilgili bazı zorluklarla karşılaştı.

'Bahar Candan cezaevinde sürekli şikayet ediyor'

Gözaltına alındıkları süreçten itibaren dikkat çeken açıklamalarıyla gündemde olan Bahar Candan, cezaevine gönderildikten sonra infaz koruma memuruyla yaşadığı bir tartışma sonucunda uyarı aldı. Gazeteci Emrullah Erdinç'in paylaştığı bilgilere göre, Bahar Candan'ın cezaevi ortamını sürekli şikayet ettiği ve bu nedenle infaz koruma memurlarıyla tartışma içerisine girdiği belirtildi.

bahar-ve-nihal-candan-kardeslere-cezaevinden-uyari-burasi-etilerdeki-luks-restoran-degil-1

'Nihal Candan sıklıkla ağlıyor'

Erdinç'in sosyal medya yayınında yaptığı iddialara göre, Nihal Candan'ın cezaevinde sık sık ağladığı ve konuşmadığı, ancak Bahar Candan'ın daha agresif bir tavır sergilediği ifade edildi. Bahar'ın ortamı sık sık şikayet ettiği ve bu durumun infaz memurlarıyla arasının açılmasına sebep olduğu belirtildi.

Öte yandan, Bahar Candan'ın cezaevine ilk girişinde yapılan sayıma uymak istemediği ve bu sebeple uyarı aldığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ayrıca, kardeşlerin cezaevindeki yemeklerden memnun olmadığı ve bu konuda şikayetçi oldukları bilgisi de paylaşılanlar arasında.

'Burası Etiler'deki lüks restoran değil'

Gazeteci Emrullah Erdinç'in konuya ilişkin sosyal medyadan paylaştığı tüm ifadeler şu şekilde;

'Nihal'in cezaevinde çok sık ağladığını sürekli ağladığını hiç konuşmadığını ama Bahar Candan'ın biraz daha agresif olduğunu oradaki dediğim gibi işte infaz koruma memurlarıyla sürekli bir tartışma halinde olduğunu öğrendim. Bahar sürekli ortamı şikayet ediyormuş, o yüzden memurlar bir iki yerde hafiften seslerini yükselttiler. Burası Etiler'deki lüks restoran değil uyarısında bulundu. Bahar Candan ilk sabah sayıma kalkmak istememiş o yüzden infaz koruma memurları orada da sayıma kaldırıp uyarmış. Bahar ve Nihal Candan yemekleri beğenmemiş en büyük şikayetleri buymuş.'

Kaynak: Haber Merkezi