Azra Kohen'in kalemiyle dikkatleri üzerine çeken eserlerinin yanı sıra, yazarın kişisel hayatı da merak konusu olmaya devam ediyor. İşte, Azra Kohen'in eşi Sadok Kohen'in sırlarla dolu dünyasına dair detaylar...

Azra Kohen'in eşi kimdir?

Son dönemlerde sıkça adını duyduğumuz kişilerden biri olan Özge Azra Kohen hakkında merak edilenler arasında doğum yılı ve kökeni bulunmakta; ayrıca evlilik durumu ve eserleri de ilgi çekiyor. Fi, Çi, Pi üçlemesinin yazarı Kohen'in yaşamı ve kariyeri merak konusu haline geldi.

1979 yılında İzmir'de doğan yazarın ilk eseri Fi Akilah oldu, devamında Çi ve Pi Akilah kitaplarıyla üçleme tamamlandı. Bunun yanı sıra, 2017'de Aeden ve 2019'da Gör Beni adlı kitapları kaleme aldı.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun olduktan sonra ekonomi alanında eğitim almak üzere Kanada'daki Ottawa Üniversitesi'ne gitti.

Azra Kohen, 2001 yılında Sadok Kohen ile evlendi. 2019'da ise İngiltere'deki Writtle Üniversitesi'nde Onarıcı Tarım üzerine eğitim aldı. Hem İngilizce hem de İtalyanca dillerini iyi derecede bilmektedir. Fi kitabı, diziye uyarlandıktan sonra Gör Beni ve Dinle Beni gibi eserleri kaleme aldı.

2001 yılında Sadok Kohen ile hayatını birleştirdi ve 2009 yılında 1 erkek çocukları oldu. 

Sadok Kohen kimdir?

Sadok Kohen Azra Kohen'in eşi olarak tanınmaktadır.

Sadok Kohen mesleği ne?

Sadok Kohen, PhilosopherKing'in kurucu ortağı ve CEO'sudur. Microsoft'ta yazılım mühendisi olarak çalıştıktan sonra girişimcilik yoluna girdi ve bir dizi başarılı girişimde bulundu. Bu girişimler arasında uluslararası telekomünikasyon şirketi Intelicom tarafından satın alınan bir Voip startup'ı, Türkiye'nin en büyük online poker girişimi haline gelen oyunsalonu.com ve dünyanın ilk sosyal bahis girişimi tuttur.com bulunmaktadır. Ayrıca, bwin.com'da inovasyon sorumlusu olarak görev aldı ve birçok melek yatırım gerçekleştirdi. Şu anda WynnBET markası altında Amerika Birleşik Devletleri'nde dijital strateji geliştiriyor ve kişisel blogunda da yazılarını paylaşıyor.

Kaynak: Haber Merkezi