Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda gergin anlar yaşandı. Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, sarı lacivertli kulübün başkan vekili Erol Bilecik'in konuşması esnasında sahneye çıkarak, Bilecik'in konuşmasını yarıda kesti. Yıldırım, kürsüye çıkarak seçim sürecinin gayri demokratik olduğunu belirtti ve "Yapılan seçim gayri demokratik bir seçim oldu. Ben buradan ayrılıyorum. Yarın oy atmaya geleceğim" diyerek stadyumu terk etti.

Kongreyi yöneten Vefa Küçük, Yıldırım'a söz almadan konuşamayacağını hatırlattı. Ancak Yıldırım, "Ben söz alırım. Sen seçilmeden oraya oturdun." diyerek tepki gösterdi. Ali Koç ve Aziz Yıldırım bir süre kürsü önünde konuştu. Vefa Küçük, "Kürsüye kadar geldiğine göre bir 30 saniye söz hakkı tanıyalım Aziz Yıldırım'a." ifadelerini kullanarak Yıldırım'a söz hakkı verdi.

Aziz Yıldırım, kürsüye çıkarak kongre divan başkanlığı seçiminin demokratik olmadığını ifade edip genel kuruldan ayrılacağını açıkladı. "Yapılan seçim gayrı demokratik bir seçim oldu. Şimdi buradan gidiyorum. Yarın oy kullanmaya geleceğim. Bizim arkadaşlardan kalmak isteyen olursa kalabilir." diye konuşarak stadyumu terk etti.

Kaynak: Haber Merkezi