Ankara Emniyeti'nde Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik soruşturmada dikkat çeken gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Serdar Sertçelik'in yasa dışı yollarla yurtdışına kaçırılmasıyla ilgili olarak 3 sivil ile 1 komiserin daha gözaltına alındığını duyurdu.

Ankara'da suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan'a yönelik soruşturmanın emniyet ayağında çarpıcı gelişmeler yaşanıyor. Serdar Sertçelik'in önce deşifre olması ve ardından yurtdışına kaçması, soruşturmanın seyrini değiştirdi. Sertçelik'in iddiaları, emniyetin bazı isimleri dosyaya sokmaya çalıştığı yönünde önemli ipuçları sunmuştu.

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Ankara İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 4 kamu görevlisi de benzer iddialarla gözaltına alınmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü ve Serdar Sertçelik'in kaçışıyla ilgili olarak 3 sivil şahıs ve 1 komiserin gözaltına alındığı belirtildi. Bu son gelişme, soruşturmanın derinleştiğini gösteriyor.
 

Kaynak: HABER MERKEZİ