Aydın'ın Köşk ilçesinde Cumayanı Mahallesi'nde bir evde çıkan yangın, içinde zeytin ağaçlarının da bulunduğu araziye sıçradı. Olay yerine sevk edilen çok sayıda ekip, yangına müdahale etmek için büyük çaba harcıyor.

A W240726 03

Yangın, henüz belirlenemeyen bir nedenle çıktı. Evde başlayan alevler, hızla yayılarak zeytinlik araziye sıçradı. Vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye Muğla Orman Bölge Müdürlüğü yangın söndürme ekipleri, Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, Jandarma, AFAD ve UMKE ekipleri yönlendirildi. Ekipler, havadan ve karadan yangına müdahale ederek kontrol altına almaya çalışıyor.

Yangın sırasında yoğun dumana maruz kalan bir kişi, UMKE ekipleri tarafından ilk müdahale yapılarak sağlık durumu değerlendirildi. Genel sağlık durumu iyi olan vatandaşın tedbiren kontrol altında tutulması sağlandı.

A W240726 04

Olay yerindeki çalışmalar sürerken, yangının evleri tehdit etmesi nedeniyle ekipler zamanla yarışıyor. Bölgede 1 ambulans ve ek UMKE ekibi hazır tutularak gerekli tedbirler alınıyor. Yangının tamamen kontrol altına alınması için ekiplerin özverili çalışmaları devam ediyor.

Kaynak: İHA