Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz hafta sonu Halkapınar Kapalı Spor Salonu’nda adaylığı açıklanan Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, seçim çalışmalarına başlamadan önce yeni haftaya anlamlı bir başlangıç yaptı. İlk durak olarak baba ocağına giden Başkan Pehlivan, burada babası Halil Pehlivan ve annesi Halise Pehlivan’ın elini öpüp, hayır dualarını aldı.

20241309305915

Hizmet ve kararlılık mesajı

Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan’ın baba ocağı sonrası sonrasında ikinci durağı ise Cumhuriyet Meydanı oldu. AK Parti İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Kaya, AK Parti Menemen İlçe Başkanı Hakkı Durmaz ve MHP Menemen İlçe Başkanı Barbaros Çalışçı, muhtarlar, STK temsilcileri ve vatandaşların da katılımıyla Atatürk Anıtı’na çelen sunan Başkan Pehlivan, 31 Mart öncesi hizmet ve kararlılık mesajı verdi.

4 F3 A1613 Min

‘Bu çalışmalar bizler için bir fragmandı’

Menemen’de 3 yıldır eser belediyeciliğinin hâkim olduğunu söyleyen Başkan Pehlivan, “Anne ve babamın duasıyla başladığımız yeni haftamızda ülkemizin kurucusu ve Cumhuriyetimizin banisi Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, sevgi, minnetle anmak adına Cumhuriyet Meydanı’na geldik. İstiklalimizi kurtaranlara şükranla, istikbalimiz için çalışmalarımızı bir an olsun aksatmıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bugüne en büyük hedefimiz, Menemen’i her yönüyle geliştirerek İzmir’in parlayan yıldızı haline getirmekti.

4 F3 A1560 Min

Bu amaçla kütüphanelerden 1 milyon metrekare alanda yol çalışmasına, Türkiye’nin en büyük tematik çocuk köyünden kapalı pazaryerlerimize, peyzaj düzenlemesinden eğitim desteklerimize, istihdamı arttırma çalışmalarımızdan tarıma olan desteğimize kadar hayata dair tüm alanlarda hemşerilerimizin yaşam kalitesini yükseltmek için çalışmalarda bulunduk. Bu çalışmalar bizler için bir fragmandı. 31 Mart’ta vatandaşlarımızın desteğiyle esas filmi başlatmak için sabırsızlanıyoruz. Her şeyin en iyisini hak eden Menemenli hemşerilerimize biz de en iyisini sağlamak için, mücadelemizi var gücümüzle sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Kardelen BUĞDAY