Avukat Ömer Turanlı'nın ölümü, sosyal medyada ve haber bültenlerinde geniş yankı uyandırdı. Kullanıcılar, "Avukat Ömer Turanlı kimdir? Ömer Turanlı neden öldü?" sorularına yanıt arıyor. Bu üzücü olayın arka planını ve Turanlı'nın kariyerindeki önemli detayları sizler için derledik.

Avukat Ömer Turanlı kimdir?

İstanbul Terörle Mücadele eski Şube Müdürü Ömer Köse’nin de avukatı olan Turanlı, 22 Temmuz 2014 Operasyonu sırasında dikkat çekici açıklamalarda bulunmuştu. Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde yaptığı konuşmada, mahkemenin hakiminin gelmediğini belirterek, “Anamızdan emdiğimiz süt burnumuzdan geldi. Dünden beri nöbetteyiz. Fakat hukuk hiç olmadığı kadar şaibe altına alındı. Hiç olmadığı kadar tartışılır oldu. Biz hukuku bu kadar tartışılır hale getirmeyelim. Ülkemiz yazık oluyor. Hukuk herkese lazım, hukuk garibana, fakire, zengine de lazım. Şuan bakan çocuklarına uygulanan hukukla vatan çocuklarına uygulanan hukuk aynı hukuk değil” demişti.

Ömer Turanlı neden öldü?

17/25 yolsuzluk operasyonunu yürüten polislerin avukatı olarak bilinen Ömer Turanlı, sürgünde yaşamını yitirdi. 48 yaşında Avukat Ömer Turanlı, uzun süredir mücadele ettiği kanser nedeniyle hayatını kaybetti.

Turanlı’nın ölüm haberini meslektaşı Kemal Şimşek sosyal medyada paylaştığı, "Her nefis ölümü tadacaktır. Mekanın cennet olsun canım kardeşim" sözleriyle duyurdu. Uzun süredir kanserle mücadele eden Turanlı, bu amansız hastalığa yenik düştü.

Kaynak: HABER MERKEZİ