Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Atık demirleri süs eşyasına dönüştürüyor

MUĞLA'nın Menteşe ilçesinde demircilik yapan Ahmet İftar (40), hurdaya ayrılan motosiklet parçalarıyla kılıçtan sehpaya, tabancadan otomobile kadar birçok süs eşyası yapıyor.

Atık demirleri süs eşyasına dönüştürüyor
15 Mayıs 2019 - 11:27
Reklam

Menteşe'de 11 yaşındayken çırak olarak başladığı demircilik mesleğini 29 yıldır sürdüren Ahmet İftar; bisiklet, otomobil ve motosikletten çıkan atık malzemeleri yeniden şekillendiriyor. Evli ve 2 çocuk babası İftar, yaklaşık 10 yıldır boş zamanlarında atıklardan ürünler ortaya çıkartıyor. İftar, Sanayi Sitesi'ndeki iş yerinin bir odasında atıklardan yaptığı saat, tabanca, sehpa, otomobil, motosiklet, kılıç, akrep, sandalye gibi birçok eseri sergiliyor.

Hedefinin ileride sergi açmak olduğunu belirten İftar, "Bu atıklar işe yaramaz ve çevreyi kirletir. Ben de çevreyi kirletmesin, sanata dönüşsün düşüncesiyle çeşitli figürler yapmaya başladım. Yaptıklarım aynı zamanda atık demirin geri dönüşümüdür. Demirciliğe çıraklıkla başladım. O zamanlarda da sanata ilgim vardı. Yaklaşık 18 yıldır kendi iş yerimde çalışıyorum, 10 yıldır da demir atıklarını dönüştürüyorum. Böylece ortaya birbirinden güzel eserler çıkıyor. İş yerime gelen müşteriler hayran kalıyor. Satın almak istiyorlar ama fiyat biçemiyorum, satmaya da kıyamıyorum. En çok ilgiyi ise kaynak yapan demirci ustası eseri görüyor. Hedefim ileride bir sergi açmak" dedi. DHA

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum