Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün döneminde yazılan unutulmaz bir hikaye gün yüzüne çıktı. Ulu Önder'in dinlediği yurttaşın torununun kim olduğu merak konusu oldu. Atatürk'ün özel yaşamına dair bu tarihi detay, Türkiye'nin geçmişine ışık tutuyor. Torunun kim olduğu ve bu aile hikayesinin detayları, araştırmacıları ve tarih meraklılarını heyecanlandırıyor. İşte Atatürk'ün dinlediği yurttaşın torunu kim? Mehmet Erdem Ural kimdir? sorularının yanıtları haberimizde...

Atatürk'ün dinlediği yurttaşın torunu kim?

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bir yurttaşıyla dinlediği anı yakalayan bir fotoğrafın hikayesi, CHP lideri Özgür Özel tarafından anlatıldı. Fotoğraftaki yurttaşın torunu, CHP'den Tokat'ın Turhal ilçesine belediye başkanı seçildi. 31 Mart yerel seçimlerinde CHP adayı Mehmet Erdem Ural, oyların yüzde 40.95'ini alarak en yakın rakibine 5 bin 362 oy fark attı.

Özel, Halk TV'de katıldığı 'Yeni Bir Sabah' programında gazeteci İsmail Küçükkaya'nın konuğu olarak, Atatürk'ün fotoğrafını göstererek o anın özel hikayesini paylaştı. "Atatürk'e derdini anlatan vatandaşın torunu Mehmet Erdem Ural, şimdi Turhal'in Belediye Başkanı olarak halkın derdini dinleyip sorunları çözmek için göreve hazır" dedi. Özel, Mehmet Erdem Ural'ın CHP'nin yeni Turhal Belediye Başkanı seçildiğini ve 31 Mart Yerel Seçimleri'nde büyük bir başarı elde ettiklerini belirtti.

Mehmet Erdem Ural kimdir?

Mehmet Erdem Ural, 1981 yılında Tokat'ın Turhal ilçesinde doğdu ve burada eğitimini tamamladı. Çankaya Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesi'nden mezun olan Ural, iş dünyasında aktif bir rol oynadı ve Turhal Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. Ayrıca evli ve üç çocuk babası olan Ural, aynı zamanda Atatürk'ün ünlü fotoğrafındaki yurttaşın torunu olarak da tanınıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ