Türkiye'nin tarihinde önemli bir yere sahip olan ve hala geniş kitleler tarafından büyük bir sevgi ve saygıyla anılan Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde politika yapmaya devam edenler arasında dikkat çeken bir isim daha sahneye çıktı. Atatürk'ün dinlediği yurttaşın torunu olarak bilinen ve geçmişten bugüne uzanan siyasi mirasıyla tanınan bir isim, hangi parti çatısı altında belediye başkanı seçildi? Bu soru, hem siyaset arenasında hem de kamuoyunun gündeminde büyük bir merak uyandırdı. Detaylar, haberimizin devamında...

Atatürk'ün dinlediği yurttaşın torunu hangi partiden belediye başkanı oldu?

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bir yurttaşıyla dinlediği anı yakalayan bir fotoğrafın hikayesi, CHP lideri Özgür Özel tarafından anlatıldı. Fotoğraftaki yurttaşın torunu, CHP'den Tokat'ın Turhal ilçesine belediye başkanı seçildi. 31 Mart yerel seçimlerinde CHP adayı Mehmet Erdem Ural, oyların yüzde 40.95'ini alarak en yakın rakibine 5 bin 362 oy fark attı.

Özel, Halk TV'de katıldığı 'Yeni Bir Sabah' programında gazeteci İsmail Küçükkaya'nın konuğu olarak, Atatürk'ün fotoğrafını göstererek o anın özel hikayesini paylaştı. "Atatürk'e derdini anlatan vatandaşın torunu Mehmet Erdem Ural, şimdi Turhal'in Belediye Başkanı olarak halkın derdini dinleyip sorunları çözmek için göreve hazır" dedi. Özel, Mehmet Erdem Ural'ın CHP'nin yeni Turhal Belediye Başkanı seçildiğini ve 31 Mart Yerel Seçimleri'nde büyük bir başarı elde ettiklerini belirtti.

Kaynak: HABER MERKEZİ