Aşk-ı Memnu dizisindeki 'Şayeste' rolü ile tanınan ve Yeşilçam sinemasının önemli isimlerinden olan Fatma Karanfil, 72 yaşında yaşamını yitirdi. Kanser tedavisi gören Karanfil, son günlerinde entübe edilmişti. "Aşk-ı Memnu'nun Şayeste'si Fatma Karanfil hayatını kaybetti" başlığı altında kullanıcıların merak ettiği tüm soruların yanıtları burada. İşte tüm detaylar...

Aşk-ı Memnu dizisindeki 'Şayeste' karakteriyle tanınan ve Yeşilçam sinemasının usta isimlerinden biri olan Fatma Karanfil'den üzücü bir haber geldi.

Kanser Mücadelesi

Bir süredir kanserle savaşan Fatma Karanfil, hastalığı nedeniyle 25 Mayıs'ta entübe edilmişti. Ne yazık ki, bu zorlu sürecin ardından hayata gözlerini yumdu.

72 Yaşında Hayata Veda Etti

72 yaşında olan Fatma Karanfil, uzun kariyeri boyunca pek çok unutulmaz performansa imza attı ve izleyicilerin gönlünde taht kurdu.

Aşk-ı Memnu'nun 'Şayeste'si

En çok Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı 'Şayeste' karakteri ile hafızalarda yer eden sanatçı, Türk sinemasının önemli isimlerinden biri olarak anılmaya devam edecek.

Fatma Karanfil'in vefat haberini menajeri Aslı İslamoğlu sosyal medya hesabından duyurdu:

"Değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'i kaybettik
Türk sinema ve tiyatrosunun saygın isimlerinden, çok değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'in vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.
Sanat hayatı boyunca pek çok başarılı projede yer alan ve birçok ödüle layık görülen Fatma Karanfil, yalnızca oyunculuğuyla değil, aynı zamanda zarafeti, çalışkanlığı ve insanlığı ile de örnek alınan bir isimdi.
Bu acı kaybın derin üzüntüsünü yaşarken, Fatma Karanfil'e Allah'tan rahmet diliyor, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Işığı hiç sönmeyecek, kalplerimizde ve sanat dünyasında daima parlayacaktır.
Mekanın cennet olsun, değerli Fatma Karanfil. Tüm Sanat camiasına ve Kamuoyuna duyurulur."

Kaynak: HABER MERKEZİ