Artvin'in Borçka ilçesinde, dün kiraladıkları özel bir işletmeye ait gezi teknesinin Borçka Baraj Gölü'nde alabora olması sonucu göle düşen 5 kişiden biri olan 35 yaşındaki Mete Okumuş, yaşamını yitirdi. Olayda yaralanan diğer dört kişi ise tedavi altına alındı.

Artvin Devlet Hastanesi'nde tedavi gören Ebru Okumuş, Talih ve Gözde Çavuş ile Ümit Yerlikaya'nın hayati tehlikesi bulunmamakla birlikte tedavileri devam ediyor.

Artvin'de Tekne Faciası Doğum Günü Kutlaması Kabusa Döndü, 1 Ölü, 4 Yaralı!-1

Gezi teknesinin alabora olması sonucu göle düşen 5 kişi, bölgeye sevk edilen kurtarma ekipleri tarafından sudan çıkarılmış ve Artvin Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

Teknenin alabora olması anı, olay yerinde bulunan bir cep telefonu kamerasıyla kaydedilmişti. Görüntülerde, can yelekleri sayesinde su yüzeyinde kalan kişilerin, balıkçılar tarafından kıyıya çekildiği ve kurtarılan bir kadının diğerlerini düşünerek "Beni boş verin ne olur Mete'yi çıkarın" dediği duyuluyordu.

Doğum günü kutlaması için tekneyle Baraj Gölü'nde tur yapmak üzere göle çıkan 5 kişinin yaşadığı kaza sonrası acı haber, Artvin Valisi Cengiz Ünsal tarafından açıklanmıştı. Vali Ünsal, olayda 5 kişinin suya düştüğünü ve ekipler tarafından kurtarıldığını belirtmişti. Yaralıların hastanede tedavilerinin devam ettiğini ifade etmişti.

Kaynak: AA