Antalya, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında büyük bir coşkuya sahne oldu. Bu etkinliklerin merkezinde yer alan "AntFest Engelliler Festivali", Akdeniz Üniversitesi Stadyumu'nda gerçekleştirildi ve şehirde büyük ilgi gördü.

Festival, üniversite kampüsünde düzenlenen kortej yürüyüşüyle başladı. Yürüyüşe Antalya Valisi Hulusi Şahin'in yanı sıra Jandarma atlı birlikleri, özel bireylerden oluşan mehteran takımı, Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı, engelli bireyler, aileleri ve öğrenciler de katıldı. Bu renkli görüntüler, festivalin neşeli atmosferini yansıttı.

Festival alanında İl Jandarma Komutanlığı Arama Kurtarma (JAK) köpeklerinin özel bireyler için düzenlediği gösteri büyük ilgi topladı. Şiir, müzik dinletisi, dans ve ritim gösterileriyle festival, izleyicilerden büyük alkış aldı. Açılış programının ardından özel bireyler, şişme oyun parkurları, spor ve oyun alanlarındaki etkinliklerle keyifli zaman geçirdi.

Vali Şahin, festivale gösterilen yoğun ilgiden oldukça memnun olduklarını belirtti. "AntFest, Engelliler Haftası’na, Antalya'ya çok yakıştı" diyen Şahin, özel bireylerin ailelerin ve toplumun en kıymetli unsurları olduğunu vurguladı. Programa Vali Yardımcısı Erol Tanrıkulu, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz de katıldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ