Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen operasyonda, diğer illerden Antalya'ya uyuşturucu sevkiyatı yapan ve bu maddeleri internet üzerinden satan şahıslar hedef alındı. Sabah erken saatlerde Muratpaşa ve Kepez ilçelerinde belirlenen 32 adrese, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personeli ve Özel Harekat timleri tarafından baskın yapıldı.

Antalya'da yasaklı madde operasyonu: 99 kişi gözaltına alındı!-1

Şafak Operasyonu Detayları

Operasyon, 44 ekip, 233 personel ve 3 narkotik madde arama köpeğinin yanı sıra helikopter desteğiyle gerçekleştirildi. Baskınlarda, 17 kilogram çeşitli türlerde narkotik madde, 960 adet sentetik ecza ve uyuşturucu hap, 922 adet yaklaşık 1.334.186 kullanımlık Sentetik Kannabinoid (A4), 84 kök kenevir bitkisi, 19 adet hassas terazi, 3 adet tabanca ile fişekler ve uyuşturucu ticaretinden elde edildiği değerlendirilen Türk Lirası, Amerikan Doları ve Euro ele geçirildi.

Toplam 99 Kişi Yakalandı

Operasyon kapsamında; 48 kişi hakkında "Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak ve Sağlamak", 36 kişi hakkında "Kullanmak İçin Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek ve Bulundurmak", 12 kişi hakkında "Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanımını Kolaylaştırmak, Özendirmek", 3 kişi hakkında ise "2313 Sayılı Kanun'a Muhalefet Etmek (İzinsiz Kenevir Bitkisi Yetiştirmek)" suçlarından adli işlem başlatıldı. Ayrıca yapılan aramalarda bir şahsın üzerinden sahte polis basın kartı ele geçirildi ve şahıs hakkında gerekli işlemler başlatıldı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, uyuşturucu ile mücadelede kararlılıklarını sürdüreceklerini ve benzer operasyonların devam edeceğini belirtti.

Kaynak: HABER MERKEZİ