Antalya, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerle renklendi. Bu kapsamda düzenlenen "AntFest Engelliler Festivali" büyük bir coşkuyla karşılandı.

Akdeniz Üniversitesi Stadyumu'nda gerçekleştirilen festival, üniversitenin kortej yürüyüşüyle başladı. Antalya Valisi Hulusi Şahin'in de katıldığı yürüyüşte, Jandarma atlı birlikleri, özel bireylerden oluşan mehteran takımı, Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı, engelli bireyler, aileleri ve öğrenciler yer aldı.

Yürüyüşün ardından festival alanında çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. İl Jandarma Komutanlığı Arama Kurtarma (JAK) köpekleri özel bireyler için gösteri sundu. Engelli bireyler ise şiir, müzik dinletisi, dans ve ritim gösterisi gibi performanslar sergiledi. Açılış programının ardından özel bireyler, şişme oyun parkurları, spor alanları ve çeşitli etkinliklerle keyifli vakit geçirdi.

Festivalde gösterilen ilgi ve katılımı değerlendiren Vali Şahin, "Çok neşeli, keyifli bir etkinlik oldu. Beklediğimizin de üstünde bir ilgi gösterildi. AntFest, Engelliler Haftası'na, Antalya'ya çok yakıştı. Özel bireylerimiz ailelerimizin, toplumumuzun en kıymetlileri, en özelleri. Bu hafta vesilesiyle bir araya geldiler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Programa Antalya Vali Yardımcısı Erol Tanrıkulu, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz de katıldı. Katılımcılar, festivalin engelli bireyler için önemli bir platform olduğunu vurguladılar ve organizasyonun başarısını memnuniyetle karşıladılar.

Kaynak: AA