Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde Kahyalar Mahallesi Gazipaşa-Alanya sahil yolunda gerçekleşen kaza, hafriyat kamyonu ile otomobilin kafa kafaya çarpışmasıyla başladı. Şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken, kazanın şiddetiyle devrilen beton elektrik direği çevrede büyük bir paniğe neden oldu.

Olay, Gazipaşa'dan Alanya istikametine seyir halinde olan Emre G. idaresindeki 07 YLU 33 plakalı hafriyat kamyonu ile karşı yönden gelen Abdurrahman Ç. idaresindeki 07 UG 608 plakalı otomobil arasında yaşandı. İki araç kafa kafaya çarpışarak büyük bir gürültüyle hurdaya döndü. Kazanın etkisiyle kamyonun kontrolü kaybedilerek çarptığı beton elektrik direği de yerinden sökülüp devrildi.

A W242906 02

Kazaya karışan araç sürücüleri, büyük bir şans eseri kazayı hafif sıyrıklarla atlattılar. Her iki sürücü de olay yerinde hemen sağlık ekiplerine haber verdi. Sağlık ekipleri, sürücülerin durumlarının iyi olduğunu ve herhangi bir yaralanma bulunmadığını belirtti. Kaza sonrası sürücüler, aralarında anlaşarak kendi tutanaklarını tuttular. 

Kaynak: İHA