Türkiye'nin turizm şehirleri arasında önemli bir konuma sahip olan Antalya doğasıyla, kumsallarıyla, sahilleriyle, plajlarıyla dikkat çekmekte. Antalya'nın Demre ilçesi ise bu güzelliklerden nasiplenmiş yerler arasında.Demre ilçesi kumsallarıyla, deniziyle, sahiliyle,plajlarıyla turistlerin gözdesi olan bir yer. Sizler için Antalya'nın Demre ilçesindeki plajları derledik...

Tasdibi Beach 2 2

Taşdibi Plajı

Demre'de 2024 yılında öne çıkan plajlardan ilki Taşdibi Plajı'dır. Bu plaj, sessiz ve temiz denizi ile bilinir. Denizi taş ve çakıl yapısına sahip olmasına rağmen rahatsız etmeyen hoş bir güzelliği vardır. Taşdibi Plajı'nda tuvalet, duş ve soyunma kabini gibi imkanlar bulunur. Ancak, denizi birkaç metre sonra aniden derinleştiği için çocuklu aileler için pek uygun değildir. Kıyıdan deniz derinleşene kadar çakıl ve taş bulunurken, derinleşen noktadan itibaren kum yapısına sahiptir. Belediyeye ait işletme aracılığıyla ücret karşılığında şezlong ve şemsiye kiralanabilir. Plajda otopark imkanı vardır, ancak yaz sezonunda yoğunluk yaşanabilir. Ayrıca, Taşdibi Plajı'nın sağ ve sol tarafında restoran ve kafe imkanları da mevcuttur.

Tasdibi Plaji Demrede Denizin Keyfi Guzel Bir Plaj Tasdibi Plaji Buyukkum Demre Antalya 2

Nasıl Gidilir?

Demre ilçe merkezinde, Büyükkum Mahallesi sahilinde yer alan Taşdibi Plajı, bölgenin en popüler plajlarından biridir. İlçe merkezine yakın olması nedeniyle diğer plajlara göre daha kalabalık olabilir. Plaja ulaşım, yürüyerek, taksiyle, özel araçla veya Büyükkum minibüsleriyle sağlanabilir.

Sdfghjkl
 

Sülüklü Plajı


Sülüklü Plajı, ince kum yapısı ile dikkat çeken ve adından sıkça söz ettiren bir plajdır. Çocuklu aileler için de ideal olan bu plajın denizi hemen derinleşmez, bu nedenle çocuklar için güvenlidir. Sülüklü Plajı'nda hem ücretli hem de ücretsiz alanlar mevcuttur. Plajda tuvalet ve duş imkanları bulunurken, restoran ve kafe işletmeleri de hizmet sunmaktadır. Denizi sıcak olan Sülüklü Plajı, geniş kumsalı ve doğal kum yapısı ile göz alıcı bir güzelliğe sahiptir. Otopark imkanı da bulunan Sülüklü Plajı'na ulaşım, orman içerisinden geçen yolla sağlanır. Deniz içerisinde yaklaşık 75 metre boyunca ilerlediğinizde bile su derinleşmez. Plajda şezlong ve şemsiye kiralama imkanı vardır; ancak, dilerseniz kendi şezlong ve şemsiyenizi de getirip kullanabilirsiniz.

Suluklu Beach

Nasıl Gidilir?

Demre’nin popüler plajları arasında bulunan Sülüklü Plajı, ilçe merkezine yaklaşık 4 kilometre uzaklıktadır. Plaja, özel araçla Ertuğrul Günay Caddesi’ni güney yönünde takip ederek ulaşabilirsiniz. Ayrıca, taksi veya Büyükkum minibüsleri ile de ulaşım mümkündür.

Suluklu Plaj

Çayağzı Plajı

Çayağzı Plajı, Demre'de deniz suyu ile tatlı su kaynağının buluştuğu, limanın hemen sağında yer alan bir plajdır. Geniş ve güzel kumsalı, Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtlama bölgesi olarak da bilinir. Otopark imkanı bulunan Çayağzı Plajı'nda herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Plaj, uzun ve geniş kum yapısıyla dikkat çeker ve deniz içinde de yürümek mümkündür. Deniz suyu, ortalama 70-80 metre açıldığınızda bile bel hizasını sadece bir karış aşar. Plaja ulaşım, kanal veya köprü üzerinden geçerek sağlanır ve bu nedenle 500 ila 800 metre yürümek gereklidir. Çayağzı Plajı'na giriş ücretsizdir ve herhangi bir tesis bulunmaz.

32893530 Master

Nasıl Gidilir?

Demre'ye bağlı Karabucak Köyü sahilinde yer alan Çayağzı Plajı, ilçe merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıktadır. Plaja, özel araç ile Demre – Kaş yolunu sahil hattından takip ederek ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak, taksi veya Karabucak minibüsleri ile de bölgeye ulaşım sağlanabilir.

105189480 2340871982875195 5561533176207329302 N

Çağıllı Plajı

Çağıllı Plajı, Likya Yolu üzerinde yer alır ve sadece yürüyerek ulaşılabilir. Plaj alanı yosunlu taşlarla kaplı olup oldukça geniştir, bu nedenle terlik veya deniz ayakkabısı kullanılması tavsiye edilir. Plajda hiçbir tesis veya işletme bulunmamaktadır. Çayağzı Plajı'ndan yürüyerek ulaşabilirsiniz. Günübirlik kamp yapmak isteyen gezginler tarafından sıkça ziyaret edilmektedir. Çağıllı Plajı'na giriş ücretsizdir ve çocuklu aileler için uygun değildir. Denizi oldukça soğuk olup, taşlar, kayganlık, yosunlar ve deniz kestaneleri nedeniyle dikkatli olunması gerekmektedir.

Demre Kapak Foto


Nasıl Gidilir?

Kapaklı Köyü sahilinde bulunan Çağıllı Plajı'na ilçe merkezinden yaklaşık 8 kilometre mesafede yer almaktadır. Plaja özel araçla ulaşım için Kekova yolunu güneybatı yönünde takip edebilirsiniz. Ayrıca taksi veya Kapaklı minibüsleri ile de plaja ulaşım sağlanabilmektedir.

Hatay'da gidilecek en iyi 5 plaj...

Antalya'da gidilecek en iyi 5 plaj...

Adana'da gidilecek en iyi 5 plaj...

Kaynak: haber merkezi