Elde edilen bilgilere göre, olay Osman Temiz Mahallesi 1024 Sokak'taki bir sitede meydana geldi. Saat 18.05 civarında, intihar girişi ihbarı alan polis ekipleri, olay yerine yönlendirildi. Ekipler, eve geldiklerinde mutfağında Mehmet Kürşat Aksu'nun hayatını kaybettiği bir sahne ile karşılaştı. Ayrıca, banyo kapısının kırık olduğu ve küvette bulunan Ahmet Yusuf Aksu'nun başına kurşun isabet ettiği, silahın da küvetin içinde bulunduğu tespit edildi.

Ölen kardeşlerin annesi S.A. ile yapılan görüşmede, anne saat 15.30 civarında alışverişe çıktığını ve iki oğlunun evde olduğunu belirtti. Anne, iki oğlunun uzun süredir küs olduklarını ifade etti. Saat 18.00 civarında eve döndüğünde, oğlu Mehmet Kürşat Aksu'nun kanlar içinde olduğunu gördü ve çığlık attı. Komşuların yardımıyla birlikte kilitli olan banyo kapısını kırarak diğer oğlu Ahmet Yusuf Aksu'nun cansız bedeni ile karşılaştı.

İzmir'de feci kaza: Kamyona çarpan motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti İzmir'de feci kaza: Kamyona çarpan motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti

Ayrıca, olayda kullanılan silahın Ahmet Yusuf Aksu'ya kayıtlı ve bulundurma ruhsatlı olduğu tespit edildi.

Kaynak: İHA