Amasya'nın Yıldız köyünde yaşanan trajik olayda, Dursun Şengül (54) isimli bir kayınpeder, kızı İnci Eser'in (35) ailesinin onayı olmaksızın bir ay önce evlendiği Halil Eser'i (37) akaryakıt istasyonunda av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Olayda kızı İnci Eser de kolundan yaralandı.

Sabah saatlerinde gerçekleşen olayda, Şengül ailesinin yaşadığı dram, Amasya merkeze bağlı Yıldız köyündeki bir akaryakıt istasyonunda başladı. Dursun Şengül, kızı İnci Eser ve damadı Halil Eser ile karşılaştıklarında aralarında bir tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Dursun Şengül, otomobil içinde bulunan damadı ve kızına av tüfeği ile ateş etti. Bu saldırı sonucunda Halil Eser olay yerinde yaşamını yitirirken, İnci Eser ise kolundan yaralandı.

A W242443 01

Olayın ardından polis, sağlık ekipleri ve jandarma hemen bölgeye sevk edildi. Olay yerine ulaşan sağlık ekipleri, Halil Eser'in hayatını kaybettiğini belirlerken, yaralı İnci Eser'i ise Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdılar.

Dursun Şengül ise olay yerinden kaçarak otomobiliyle uzaklaşmaya çalıştı, ancak jandarma ekipleri tarafından suç aleti olan av tüfeği ile birlikte yakalanarak göz altına alındı.

Olayla ilgili olarak başlatılan soruşturma devam ediyor. Yaşanan bu trajik olay, bölgede büyük üzüntü yaratırken, Halil Eser'in cenazesi olay yerinde yapılan incelemenin ardından morga kaldırıldı.

Kaynak: İHA