Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla gerçekleşen son atama kararlarına göre, Diyarbakır Ergani Kaymakamlığı'ndan Amasya Merzifon Kaymakamlığı'na atanan Ahmet Karaaslan'ın kimliği merak ediliyor. Ahmet Karaaslan, kamu yönetimi alanında tecrübeli bir isim olarak bilinmektedir. Peki, Amasya Merzifon Kaymakamı Ahmet Karaaslan kimdir? İşte detaylar...

Amasya Merzifon Kaymakamı Ahmet Karaaslan kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla gerçekleşen son atama kararlarına göre, Diyarbakır Ergani Kaymakamlığı'ndan Amasya Merzifon Kaymakamlığı'na atanan Ahmet Karaaslan'ın kariyeri ve geçmişi merak konusu oldu. Bayburt doğumlu olan Karaaslan, ilk ve orta öğrenimini Erzurum'da tamamladıktan sonra lise eğitimini Pendik İmam Hatip Lisesi'nde aldı. Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu olan Karaaslan, yüksek lisansını yine Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde tamamladı.

Kariyerine 2008 yılında İstanbul Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü'nde başlayan Ahmet Karaaslan, denetmen yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 2011 yılında İçişleri Bakanlığı'nın düzenlediği kaymakamlık sınavını kazanarak mülki idare mesleğine geçiş yaptı. Ardından çeşitli illerde stajlarını tamamlayan Karaaslan, Düzce Cumayeri ve Kocaeli Darıca ilçelerinde kaymakam vekilliği görevini üstlendi. Ayrıca yurt dışında dil eğitimi için bir yıl ABD'nin Maryland eyaletinde bulundu.

2015-2017 yılları arasında Kütahya Pazarlar, 2017-2019 yılları arasında Erzincan Kemah ilçesinde kaymakamlık görevlerinde bulunan Ahmet Karaaslan, son olarak 2021 yılında Ergani Kaymakamlığı'na atanmıştır. Evli ve üç çocuk babası olan Karaaslan, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ