Amalfi Sahili'nde Neler Yapılır?

Amalfi Sahili'nin en popüler kasabaları arasında Amalfi, Positano, Ravello ve Sorrento yer almaktadır.

amalfi-sahili-masmavi-deniz-beyaz-kumsallar-ve-muhtesem-manzaralar (3)-2Amalfi Sahili'nde yapılacak birçok şey vardır. İşte en popüler aktivitelerden bazıları...  Amalfi Sahili'nde, her zevke uygun bir plaj bulabilirsiniz.

amalfi-sahili-masmavi-deniz-beyaz-kumsallar-ve-muhtesem-manzaralar (2)-2Amalfi Sahili'nin dik yamaçlarına inşa edilmiş kasabaları ve köyleri keşfetmek için bir kaşif turu yapabilirsiniz.

amalfi-sahili-masmavi-deniz-beyaz-kumsallar-ve-muhtesem-manzaralar (1)-1Amalfi Sahili'nin muhteşem manzaralarını görmek için bir tekne turu yapabilirsiniz.

amalfi-sahili-masmavi-deniz-beyaz-kumsallar-ve-muhtesem-manzaralar (6)Amalfi Sahili, lezzetli İtalyan mutfağı ile ünlüdür. Amalfi Sahili'nde, tarihi ve kültürel açıdan önemli birçok yer bulunmaktadır.

amalfi-sahili-masmavi-deniz-beyaz-kumsallar-ve-muhtesem-manzaralar (5)

İzmir'den sadece bir saat... Rum köyü Domatia sizi bambaşka bir evrene götürecek! İzmir'den sadece bir saat... Rum köyü Domatia sizi bambaşka bir evrene götürecek!

Amalfi sokaklarını gezerken fark edeceksiniz, şehrin ana meydanından ara sokaklarına kadar her yer tarihi çeşmelerle dolu. Çok iyi korunmuşlar, hepsi çalışır vaziyette ve gönül rahatlığıyla su içebiliyorsunuz bu çeşmelerden.

amalfi-sahili-masmavi-deniz-beyaz-kumsallar-ve-muhtesem-manzaralar (3)

Amalfi Sahili'ne Nasıl Gidilir?

Amalfi Sahili'ne en kolay ulaşım yolu havayoludur. Amalfi Sahili'ne yakın olan en büyük havaalanı Napoli Capodichino Havalimanı'dır.

amalfi-sahili-masmavi-deniz-beyaz-kumsallar-ve-muhtesem-manzaralar (2)-1Napoli Capodichino Havalimanı'ndan Amalfi Sahili'ne otobüs, tren veya taksi ile ulaşabilirsiniz.

amalfi-sahili-masmavi-deniz-beyaz-kumsallar-ve-muhtesem-manzaralar (2)

Amalfi Sahili'nde Nerede Konaklanır? 

Amalfi Sahili'nde, her bütçeye uygun konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Amalfi Sahili'nde konaklamak için en popüler yerler arasında Amalfi, Positano ve Ravello yer almaktadır.

amalfi-sahili-masmavi-deniz-beyaz-kumsallar-ve-muhtesem-manzaralar (1)

Kaynak: Haber Merkezi