Altay, TFF 2. Lig'den bir kulüp olarak, sağ bekleri Salih Sarıkaya'nın kulübe ihtarname göndermesiyle sarsıldı. Ödeme süresi geçtikten sonra, Sarıkaya tek taraflı olarak sözleşmesini sonlandırdı. Bu, takımda sol kanat oyuncusu Eren Erdoğan'dan sonra ayrılan ikinci oyuncu oldu. Altay, transfer tahtasının kapalı olması nedeniyle yeni sezon öncesi önemli oyuncularını kaybetmeye devam ediyor.

26 yaşındaki savunma oyuncusu, takımın en istikrarlı isimlerinden biri olarak son iki sezonda 1. Lig'de 65 maçta forma giymişti. Ancak, alacaklarını tahsil etmek için kulübü TFF'ye şikayet eden diğer oyuncular olan stoper Sefa ve orta saha oyuncusu Mehmet Gündüz, henüz sözleşmelerini sonlandırmadılar. Ayrıca, sözleşmesi sona eren kaleci Mustafa da kulübe ihtarname göndermişti.

Altay'da, kulübe yatırımcı bulma teklifinde bulunan Ankara merkezli bir danışmanlık şirketine yetki belgesi verme süreci devam ediyor. Ankara merkezli şirketin hazırladığı sözleşmenin kulübe ulaştığı ve başlangıçta bazı anlaşmazlıkların yaşandığı ancak daha sonra tarafların prensipte anlaştığı öğrenildi. Şirketleşme komisyonunun sözleşmenin son halini onaylaması durumunda, Başkan Süleyman Özkaral'ın yetki belgesini imzalayacağı belirtiliyor. Danışmanlık şirketi temsilcisinin, 10 Temmuz'a kadar tek yetkili olmak istediği ve Ankara ile İstanbul'da güçlü yatırımcılarla temas kurmaya başladığı belirtiliyor.

Kaynak: DHA