Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, 8-9 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek başkanlık seçimi öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. Pazar günü yapılan açıklamalarında Koç, kulübün gelecek dönemdeki transfer politikası ve mevcut kadronun durumuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ali Koc Baskanlik Secimi Oncesinde Acikladi Takviye Yapacagiz (2)

Takviye Planları Belli Oldu

Ali Koç, NOW ekranlarında yaptığı açıklamalarda Fenerbahçe'nin transfer stratejisine ilişkin detayları paylaştı. Koç, transferde yönelecekleri futbolcuların isimlerine değinmese de, kulübün transfer politikasını açıkladı. "Şu an verebileceğim isim yok. Neden yok? Çünkü isimler var. Biz her mevki için 5 futbolcu belirliyoruz. Ayın 10'undan itibaren seçildiğimiz takdirde bu isimlere tekliflere başlayacağız" ifadelerini kullanan Koç, transfer sürecinin planlı ve titiz bir şekilde yürütüleceğini vurguladı.

Kadroda 3-4 Takviye Hedefi

Başkan Ali Koç, mevcut kadronun güçlendirilmesi gerektiğini belirterek, "Biz bütün cephaneliği hocaya harcamadık. Bu kadronun üzerine 3-4 takviye yapacağız. İşin öteki tarafı da eldeki oyuncuları tutmak. Çok değerli oyuncularımızı değerli kulüpler istiyor. Astronomik bir teklif gelmediği sürece satmayı düşünmüyoruz" şeklinde konuştu. Bu açıklamalarla birlikte Fenerbahçe'nin transfer döneminde aktif bir rol alacağı ve mevcut kadroyu güçlendirmek için adımlar atacağı belirtiliyor.

Fenerbahçe camiası, Ali Koç'un transfer politikası ve takviye planlarına ilişkin açıklamalarını merakla beklerken, 8-9 Haziran'daki Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda yeni başkanın belirlenmesiyle birlikte kulübün gelecek dönemdeki futbol stratejisinin netleşmesi bekleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi