Türk siyaset sahnesinde önemli bir yer tutan isimlerden biri olan Ali İhsan Yavuz, politik kariyeri ve etkileyici liderlik tarzıyla dikkat çekiyor. Yavuz'un hayatı ve siyasi geçmişi, Türkiye'nin yakından tanıdığı bir isim olarak geniş bir ilgi odağına sahip. Peki Ali ihsan Yavuz kimdir? Ali ihsan Yavuz mesleği ne? İşte detaylar...

Ali ihsan Yavuz kimdir?

Ali İhsan Yavuz, 1969 yılında Trabzon'un Yomra İlçesi'nde doğmuştur. Eğitim hayatını tamamlayarak İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. Meslek hayatına Sakarya Barosu'na bağlı olarak avukatlık yaparak başlamış ve yaklaşık 10 yıl süresince serbest avukatlık yapmıştır.

Ak Parti'de uzun yıllar çeşitli görevlerde bulunmuş ve partinin teşkilatlarına katkı sağlamıştır. 25., 26. ve 27. dönemlerde Sakarya Milletvekili olarak seçilmiştir. Parti içindeki önemli kongrelerde görev almış ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır.

Ali İhsan Yavuz, evlidir ve 4 çocuk babasıdır.

Ali ihsan Yavuz mesleği ne?

Ali İhsan Yavuz Türk siyasetçidir.24-25. ve 26. dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Sakarya milletvekili olarak seçilmiş ve görev yapmıştır.

Kaynak: HABER MERKEZİ