Reklam
Reklam

Akgerman ailesine 3 ay süre

İzmir iş dünyasının tanınmış sanayici ailesi olan Akgerman Ailesi konkordato talebinde ara karar verildi. Mahkeme, aileye ait 4 şirkete ve 3 kişiye 26 Kasım itibariyle geçerli olmak üzere 3 ay süre verdi

Akgerman ailesine 3 ay süre
02 Aralık 2019 - 16:08
Reklam

KENAN YEŞİL

İzmir iş dünyasının tanınmış sanayici ailesi olan Akgerman Ailesi konkordato ilan etti. İzmir 2. Asliye Ticaret Mahkemesinde Akgerman ailesinin konkordato ilan başvurusunun görüldüğü davada ara karar verildi. Mahkeme, aileye ait 4 şirket ve Bülent Akgerman, Levent Akgerman ve Öner Akgerman’a 26 Kasım 2019 tarihi itibariyle 3 ay geçici mühlet verilmesini kararlaştırdı.

Mahkemeden 3 ay süre

İzmir'in tanınmış sanayici ailelerinden olan Akgermanlar dört şirketleri için mahkemeden konkordato talebinde bulundu. Mahkeme, ara karar ile aileye ait olan 4 şirketi AKG Gazbeton İşletmeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, AKG Yalıtım ve İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Ertuğ Balık Üretim Tesisi Gıda ve Tarım İşletmeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, More Su Ürünleri Ticaret Anonim Şirketi ile Bülent Akgerman, Levent Akgerman ve Öner Akgerman’a geçici mühlet verdi. Ayrıca İzmir 2. Asliye Ticaret Mahkemesi konkordatonun başarıya ulaşmasının mümkün olup olmadığının yakından incelenmesi amacıyla davacı şirketlere Geçici Konkordato Komiseri görevlendirdi.


Alacaklılar kararı itiraz edebilecek

İzmir 2. Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanlığınca kararın açıklandığı ilanda, alacaklıların ilandan itibaren 7 günlük kesin süre içinde dilekçeyle itiraz ederek konkordato mühleti verilmesini gerektiren bir hal bulunmadığını delilleriyle birlikte ileri sürebilecekleri ve bu çerçevede mahkemeden konkordato talebinin reddini isteyebilecekleri bildirildi. Ara karar verilen davanın duruşmasının 26 Şubat 2020’de saat 11:00’da devam edileceği belirtildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam